Skocz do zawartości

Radio NAVI - AUX


damvxq

Rekomendowane odpowiedzi

Z4 E85 2003r.

Moje radio to NAVIGATIONSYSTEM PROFESSIONAL CD PH804021002208. To ta nawigacja co jest chowana w desce rozdzielczej.

Przykład 4370aa877b76295emed.jpg

Generalnie mam problem z podłączeniem aux. Przewód kupiłem na allegro: tutaj https://allegro.pl/oferta/kabel-aux-jack-bmw-z4-e85-e83-x3-x5-e39-e60-e63-8454855058?item=8454855058

Nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego schematu pinów do tego modelu radio.


Generalnie podłączałem się już pod:

Konfiguracja 1

Złącze B - piny:

2-L(ewy kanał),

7-R(prawy kanał),

8-masa

Konfiguracja 2

Złącze B

3-L

4-R

10-masa

Konfiguracja 3

1-L

2-R

7-masa


Ktoś miał z was z tym styczność i wie o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

no nic nie ma, może mam jakąś wersję przejściową, mam dołożone gniazdo do ipoda, ale jest to jeszcze gniazdo starego typu- 30 pinowe i żadna przejściówka na ligtning nie chce z tym gadać, więc trzeba używać starego ipoda.

czy można założyć gniazdo aux, jest jakiś zestaw fabryczny, a może jest jeszcze jakieś inne miejsce gdzie może być ukryte takie gniazdo ?

radio mam Professional+telefon, w poprzedniej e86 nie pamiętam jakie było radio ale głośniki z tyłu były dwa razy większe od tych które mam w tym egzemplarzu i tam ten zestaw grał dobrze, tutaj dopóki nie oddałem jej na drobne przeróbki było naprawdę średnio, w ogóle mam wrażenie że ten mój egzemplarz pod kątem audio jest jakiś "biedny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Podaj VIN.

Złącze masz w schowku pasażera na rękawiczki? Tam występowało ORI, również retrofit AUX jack się tam znajdował.

Można dorobić AUX wpinając się w tył radia, robota na 10 min a warto spróbować, może zaskoczy. Poszukaj np. na allegro kabel AUX e90.

Jeśli ma odpowiednią rezystancję to radio wykryje i pokaże po naciśnięciu przycisku MODE na radiu opcję AUX.

Trzymaj dwa retrofity (link aktywny 7 dni): https://easyupload.io/m/vp085u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBADU51090LE99249

przewód wyłazi w schowku na rękawiczki, mam taki zestaw:

https://www.maxbimmer.pl/topic/33294-bmw-ipod-interface-aux/


po podłączeniu ipoda jest wykrywany jako trzecie żródło dźwięku po radiu i CD


teraz sobie sprawdziłem, mam 07.2006, pokręciłem z poprzednią, chyba to jest powodem braku aux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślałem sobie że gdybym wymienił przewód łączący interfejs z ipodem, na taki zakończony końcówką AUX, albo wtyczką ligtning to nic więcej mi do szczęści nie potrzeba, muszę tylko znowu wyjąć schowek bo nie policzyłem pinów w tej okrągłej wtyczce która wchodzi do interfejsu.

może to zadziała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.