Skocz do zawartości

pompa dachu pytanie


Kot387

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem Z4 z zalaną pompą dachu czyli całą zardzewiałą. Czy jest możliwość założenia pompy od innego samochodu np bmw e46 lub innego samochodu, jeśli tak to jakiego. Pytam się o taką kombinację ponieważ pompa do tego samochodu jest nie dostępna nigdzie. A jak już się znajdzie to kosztuje astronomicznie. Tak wiem kupiłem samochód z uszkodzoną pompą i najpierw powinienem sprawdzić ceny, i sprawdziłem i w ostateczności kupię pompę za tyle ile będzie trzeba, ale jednak chciałbym przyoszczędzić i założyć od innego modelu oszczędzając na tym 90% wartosci. Widziałem na youtube że człowiek założył pompę od mustanga do Z4 i mu to chodzi. Proszę o pomoc w namierzeniu listy pomp które będą pasować lub nakierowanie mnie jak dobrać taką pompę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bardzo możliwe, że inna podejdzie po poprawkach. Ja odpowiedziałem tylko, że tej pompy nie montowano w innym modelu i nie podejdzie z innego plug&play.

Poszukaj na allegro dachu z osprzętem z wersji poliftowej, gdzie wyeliminowano te usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Ponta za odpowiedzi. Dach mam w świetnym stanie i chciałbym kupić samą pompe o podobnych parametrach do tej montowanej w Z4, mogę przerabiać. Idzie zima więc nie spieszy mi się z naprawą składania dachu. Gdyby była wiosna a nie jesień jak teraz to oczywistością by było naprawiać to jak najszybciej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam


Dla zainteresowanych. Uszkodzeniu ulega silnik a nie cała pompa, wystarczy wymienić silnik (koszt zamiennika 400 na aledrogo).

Dodatkowo przełożyłem całość do bagażnika (w przyszłości już nie zaleje jej).


Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Uszkodzeniu ulega silniczek dachu. Przerabiałem ten temat zapycha się otwór od odpływu i silniczek koroduje. Wyczyszczenie silniczka rzadko spełnia swoją role i trzeba go wymienić. Silniczek pasuje od e46 sama pompa jest inna ale silniczek od e46 jest taki sam w e46 jest zabudowany wiec jak go wyjmie się z pompy wyglada jak nowy. Cała pompę do e46 idzie kupić za około 100 zł. Sama robota wymiany dość prosta jeżeli ktoś kuma podstawy mechaniki mi zajęło to 4 godzinki niestety dach trzeba wyciągnąć. Mam nadzieje ze przydała się informacja pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.