Skocz do zawartości

jakie felgi 19"


nordys

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki – tylko na stronie są tylko koła fabryczne przeznaczone do tego modelu, czyli największa felga to 18”, a mnie interesuje 19”. znalazłem taką stronę http://rozmiaropon.pl/tires/bmw/z4_(e85)/2007

I chciałbym potwierdzić, że w praktyce będą pasować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Coś mi nie gra w tych danych.

Skoro felga o szerokości 9,5 cala (18 cali średnica) może mieć ET35, to dlaczego felga 8 cali szerokości (18 cali średnica) ma mieć ET40 ?

Skoro jest węższa o 1,5 cala to nam daje 3,81 cm czyli 38,1 mm. Na pół to jakieś 19mm. To by teoretycznie oznaczało, że powinna wejść felga zarówno ET60 jaki ET20.

 

Chyba, że ja czegoś kompletnie nie rozumiem z tym ET.

Sam chcę właśnie zdjąć 19 cali (trochę mi twardo na Wrocławskich dziurach) ET90 (szerokość 8,5 cala) i myślę, o założeniu 18 cali ET30 o szerokości 8 cali.

Moim zdaniem to powinno podpasować. Czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy

Skoro ociera to się nie mieści. ET 30 a felga 8 cali? To wychodzi na zew. 17 mm na takim przodzie w e85 to się w życiu nie zmieści z racji konstrukcji nadkola - zderzaka - krzywizny.

Tył to wejdzie nawet 30 mm dystansu na seryjnej feldze, ale przód to dramat w e85. Kolejna sprawa opona 225/35 na 19" to naleśnik, a więc lepsze rozwiązanie to 235/35 + 265/30 na felgach 8 + 9 przy odpowiednio wysokim ET 40-50 i wszystko wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.