Skocz do zawartości

[E85] Z4 Awaria/Problem z dachem


bmwcarz4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z dachem w bmw z4 z 2003 roku.

Po wizycie na myjni automatycznej dach zaczął ciężej chodzić, aż przestał w ogóle i nie dało się go ani rozłożyć ani złożyć.

Teraz po paru dniach przerwy lekko drgnął i to był koniec jego pracy.

Co się mogło uszkodzić i jak można to naprawić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pierwsza podstawowa i elementarna zasada korzystania z cabrio .... nigdy i przenigdy nie korzysta się z myjni mechanicznych!!! Dlaczego?? To już między innymi wiesz :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z dachem w bmw z4 z 2003 roku.

Po wizycie na myjni automatycznej dach zaczął ciężej chodzić, aż przestał w ogóle i nie dało się go ani rozłożyć ani złożyć.

Teraz po paru dniach przerwy lekko drgnął i to był koniec jego pracy.

Co się mogło uszkodzić i jak można to naprawić?

 

Pozdrawiam

 

Gratuluje :mad2: Autem z softopem na szczoty jechac, masz fantazje :lol: .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam problem z otwarciem dachu w mojej Z4 2003r.

Nie byłem na żadnej myjni automatycznej.

Poprostu dzisiaj nagle dach sie nie otworzył.

 

Przy wciśnieciu przycisku do otwierania ta blokada przy przedniej szybie działa, takze dach można ruszać ręką (nic gonie trzyma), ale nie chce sie schować do tyłu.

 

Wiecie co może być tego przyczyną, albo jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w manualu jest wyszczegółowione awaryjne (ręczne) otwieranie/zamykanie dachu. co do "rolety" w bagażniku: na obu stronach w górnej częsci bagażnika są pokretła którymi możesz zwiękrzyć powieszchnie bagażową kosztem zamkniętego dachu. jeżeli z jakiegoś powodu twoje pokrętła są przekręcone a półka na dach podniesione nie ma szans na złożenie dachu.

pokrętła są 2, po jednym na każdej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Też się podpinam pod temat. Problem od wczoraj z rozkładaniem i składaniem dachu.

 

Chętnie przyjmę namiar na kogoś kto się na tym zna i potrafi to naprawić i nie skasować za to jak w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miałem to samo ( dzień roboty + 50zł kosztów).

Czy jak przyciśniesz otwieranie dachu to kontrolka świeci na czerwono czy na pomarańczowo?

czy szyby się opuszczają?czy górny silniczek słychać i rygle się odryglowują?

Bo jeśli szyby się opuszczają, kontrolka świeci się na czerwono i regle się odryglowują to jest problem z silnikiem w agregacie hydraulicznym. Można go jeszcze raczej odratować. Ale trzeba cały dach wyjmować-bułka z masłem :lol:

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamkniętym dachu naciskam guzik, szyby się opuszczają, rygle otwierają, dach ruszy na milimetry i koniec. Jak ręcznie go złożę, to później znowu procedura się rozpoczyna: szyby w dół i koniec... w górę nawet nie drgnie, tylko buczy cały czas jakby chciał podnieść a nie miał siły. Kontrolka mruga na czerwono.

 

W sumie to zawsze przy otwartym dachu, nawet jak było ok to mrugała na czerwono (tak ma być?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Dostałam od męża BMW Z4 2003r. Moje marzenie sełnione ale niestety dach przestał działać a nie jestem blondynką :D . Kontrolka otwierania świeci na czerwono- zero reakcji dachu nawet silniczka nie słychać :cry: . Proszę pomóżcie żaden mechanik z oklicy nawet nie chce patrzeć na ten dach :x

Szukałam na forum ale nie ma tam tego co by mnie interesowało a mianowicie.

Jak się otwiera go manualnie i gdzie się mieści ewentualnie ten silniczek.

Dodam tylko że zostały sprawdzone bezpieczniki z którymi również były hocki klocki tak są ukryte oraz spradzono przekażniki.

Jeżeli macie namiar na mechanika to również będę wdzięczna Jestem Z katowic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamkniętym dachu naciskam guzik, szyby się opuszczają, rygle otwierają, dach ruszy na milimetry i koniec. Jak ręcznie go złożę, to później znowu procedura się rozpoczyna: szyby w dół i koniec... w górę nawet nie drgnie, tylko buczy cały czas jakby chciał podnieść a nie miał siły. Kontrolka mruga na czerwono.

 

W sumie to zawsze przy otwartym dachu, nawet jak było ok to mrugała na czerwono (tak ma być?).

 

 

U mnie wcześnie w sumie to nie zauważyłam koloru jak było ok. ale teraz jest na bank czerwona. I nic kompletnie nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już swój zdiagnozowałem. Okazało się że zawiasy są pokrzywione, co prawdopodobnie spowodowało opory, które spowodowały rozszczelnienie węży hydraulicznych i pompy. Koszt wszystkich części z robocizną ok 10 000 PLN w nieautoryzowanym warsztacie. Na szczęście (mam nadzieję), kupiłem używany kompletny dach na allegro za 1800 i zobaczymy czy z niego wyciągnę potrzebne części. Dach dziś powinien dojść więc pod koniec tygodnia powinien być zrobiony mam nadzieję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... zapomniałem dodać, że naprawy dachu podjęli się w BM Cars w Mysłowicach. Nieautoryzowany warsztat zajmujący się tylko BMW. Namiary znalazłem tu na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzi obawiam sie ze nie mam dobrych wiadomosci..

najprawdopodobniej awaria dotyczy silnika dachu.. co wiaze sie ze zdemontowaniem dachu, wymiana silniczka i ponownym montazem

 

instrukcje awaryjnego otwierania/zamykania masz opisana w instrukcji obslugi jak mnie pamiec nie myli

ale generalnie nie bardzo jest to rozwiazanie pozwalajace na szybkie otwarcie i zamkniecie dachu..

 

Tutaj masz link do serwisowki awaryjnego otwierania/zamykania dachu krok po kroku:

 

http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/08/05/51

 

 

ps. jezeli administracja uzna ze linkowanie tej serwisowki jest wbrew regulaminowi forum, to przepraszam i prosze o usuniecie linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Członkowie klubu
Zdejmujesz zaślepkę i kręcisz - wszystko jest w instrukcji Z4.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Panowie pytanko mam. Ostatnio podczas jazdy z otwartym dachem zauważyłem, że zaczyna migać kontrolka od otwierania przy przycisku. Wysiadłem z auta zerknąłem na dach i tak jakby jakiś zatrzask trzymający złożony dach po lewej stronie za kierowcą nie trzymał i jest tak lekko uniesiony o maks 1cm. Po zatrzymaniu i przytrzymaniu otwierania dach dociąga na miejsce i potem od nowa polska ludowa. Nie ma problemu z zamykaniem czy otwieraniem ale jakaś taka pierdoła się pojawiła. Druga sprawa macie kogoś w Wawie lub pod kto ogarnia takie tematy i zrobi serwisówkę posezonową dachu? Jakieś smarowania, płyn w pompie etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.