Skocz do zawartości

Przestała działać elektryka


Husarius75

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,


dziś spotkałem się z następującym problemem po otwarciu dachu i krótkiej przejażdżce nagle przestały działać mi spryskiwacze, wycieraczki, szyby, centralny, oświetlenie kabiny oraz nie działa dach(został w pozycji otwartej). Sprawdziłame wszystkie bezpieczniki w kabinie i były ok. odłączyłem na jakiś czas aku licząc, ale też nic to nie dało, jakieś propozycje? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wspólnym mianownikiem dla tych wszystkich niedziałających odbiorników jest moduł A1.

Znajduje się on za schowkiem pasażera.

Zabezpieczony jest on kilkoma bezpiecznikami oraz posiada trzy przekaźniki. Jeden z trzech przekaźników jest niewymiennym, niestety.....

Sprawdź dokładnie te bezpieczniki. Wyjmij je i zobacz czy konektory w skrzynce bezpieczników nie są skorodowane bądź za mocno rozgięte ( brak dobrego kontaktu z nóżkami bezpiecznika ). Ja osobiście , profilaktycznie wymienił bym wszystkie wskazane bezpieczniki....

F10......5A

F11......25A

F12.......5A

F26.......30A

F46.......30A

K5 ....... przekaźnik wymienny

K36...... przekaźnik wymienny

K37...... przekaźnik niewymienny

Dobrze by było sprawdź też masę. Punkty zbiorcze may dla powyższego modułu są z prawej strony, słupek " A " , pod głośnikiem.


F41........5A - podnośnik szyby

F38........30A - wycieraczki , spryskiwacz szyby

F31........20A - moduł składanego dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólnym mianownikiem dla tych wszystkich niedziałających odbiorników jest moduł A1.

Znajduje się on za schowkiem pasażera.

Zabezpieczony jest on kilkoma bezpiecznikami oraz posiada trzy przekaźniki. Jeden z trzech przekaźników jest niewymiennym, niestety.....

Sprawdź dokładnie te bezpieczniki. Wyjmij je i zobacz czy konektory w skrzynce bezpieczników nie są skorodowane bądź za mocno rozgięte ( brak dobrego kontaktu z nóżkami bezpiecznika ). Ja osobiście , profilaktycznie wymienił bym wszystkie wskazane bezpieczniki....

F10......5A

F11......25A

F12.......5A

F26.......30A

F46.......30A

K5 ....... przekaźnik wymienny

K36...... przekaźnik wymienny

K37...... przekaźnik niewymienny

Dobrze by było sprawdź też masę. Punkty zbiorcze may dla powyższego modułu są z prawej strony, słupek " A " , pod głośnikiem.


F41........5A - podnośnik szyby

F38........30A - wycieraczki , spryskiwacz szyby

F31........20A - moduł składanego dachu

 

dzięki posprawdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.