Skocz do zawartości

Wspomaganie nie usztywnia utwardza sie


Marecki1977

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc koledzy!

Od jakiegos czasu zauwazylem ze wspoma nie dziala jak powinna!? Przy wiekszych predkosciach bardzo czula i auto ucieka raz w prawo raz w lewo takie delikatne ruchy.. dziwne zachowanie ale tylko jak przekrocze 100 km w miescie nic nawet tego nie zauwazylem. Ustawilem zbieznosc, wymienilem tuleje mocujace wahacz,opony ok zawieche sprawdzalem luzu nie ma! Do jednego moge miec zastrzezenie ....amory 100tys najechaly jest to mozliwe zeby az tak dziwne zachowanie wywolaly? Auto raczej nie plywa po drodze ale sciaga raz w jedna raz w druga jakby mial luz na krzyzaku ale sprawdzalem i jest ok.

Moze jakis czujnik, esp albo cos w tym stylu??? Jakies pomysly??

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Właśnie ze nie! Wspoma działa ale wydaje mi się ze za bardzo bo ja przekroczę 100 to za lekko kiera lata a co za tym idzie furmanka tez mało stabilna..
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Masz czasem trudność z kręceniem kierownicą np na postoju, wspomaganie zawodzi czasem?

 

Cześć ....

właśnie teraz zaczęło się trochę ciężko kręcić. Raz widziałem kontrolkę kierownicy na desce pomarańczowa. Zgasiłem i odpaliłem zniknęła odrazu.

Myśle czy czasami silnik nie zaczyna szwankować?

Na to chyba mówią „Sticky steering wheel “ przestawialem troche ten dystans miedzy silnikiem a kolumna i było ok na jakiś czas ale problem powraca.Juz kończy się regulacja i za chwile będzie klops.

Teraz nie jestem pewien czy to wina silnika czy kolumny? Jakieś rady koledzy? Ktoś z Was to przerabiał?

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To jest wada fabryczna w przedlifcie sticky steering, na forum UK poczytaj, smarowali czymś, przyczyną jest zostawienie auta na słońcu, bardzo duża temperatura we wnętrzu. Niektórym pomogło niektórym nie.

Wymiana kolumny może zagrać rolę, to bardzo niebezpieczna wada, podczas jazdy sobie wyobraź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak już załatwiłem sprawę. Kupiłem uzywke motor do wspomagania i jest wszystko ok. Silnik był uszkodzony. Czytałem o tym i nie byłem pewien czy motor winny czy łożysko w kolumnie tam gdzie laczy się z motorem. Tam też jakiś czujnik jest.

Smarowanie to bujdy ! Ewentualnie można ten ring miedzy motorem a kolumna lekko przekrecic i moze bedzie ok. Ja niestety juz nie moglem bo byl na maxa skrecony i dalej bylo zle. Wsadzilylem inny motor i jest ok. Naprawa starego z dożywotnia gwarancją 300 funa używek motor 250zl z PL. Myślę że warta ryzyka.

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Pasuje bo kupiłeś z wersji UK w Polsce a wersję auta masz Uk dla tego pasuje... Z wersji UK do wersji EU nie pasuje, silnik ma te same nr natomiast inna jest elektronika i silnik eps kręci się w drugą stronę co powoduje nawet urwanie części wewnątrz przekładni, sprawdziłem na sobie... Jest na patent ale nikt o tym głośno nie mówi bo ta wiedza kosztuję :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.