Skocz do zawartości

Manualne zamykanie dachu - problem


czarny8322

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Problem dachu dopadł i mnie. Po przeczytaniu kilku poradników postanowiłem wyjąć i wyczyścić pompę i silniczek. Niestety jak to w życiu bywa, czasami jest pod górkę;)


Problem pierwszy - chce złożyć dach manualnie ponieważ sam się nie składa. Po naciśnięciu guzika rygle się otwierają, ja w bagażniku zmieniam położenie czerwonej zatyczki i próbuje manualnie złożyć dach, ale trafiam na opór i niestety dach nie chce się złożyć.


Problem drugi - po tej nie udanej próbie złożenia dachu, nacisnąłem przycisk zamykania i zaryglowałem go powrotem. Niestety teraz jak chce otworzyć dach(zwolnić rygle) naciskam przycisk otwierania, lampka pali się na żółto a rygle/silniki nie chodzą i dach się nie odhacza.


Czy jest ktoś kto jest w stanie podrzucić mi jakieś rozwiązanie? czynność którą muszę wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W bagażniku masz roletę na dach. Ma dwie pozycje otwarta i zamknięta. Gdy roleta jest na dole to dotyka elektromagnesu na ściance tylnej bagażnika. jest szansa, że ten metal nie styka i komputer nie pozawala Ci otworzyć dachu bo myśli, że masz roletę złożoną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam


Miałem ten sam problem. Po rozebraniu pompy zauważyłem że zawór w pomnie (ten sterowny czerwoną dźwignią z bagażnika) jest zacięty, wystarczyło WD40 popsikać postało i po rozruszaniu jest OK.

Problemem było siłowe złożenie dachu (nie było innego wyjścia)- 2 osoby przez 5 min cały czas dociskanie na siłę i pomalutku udało się.


Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.