Skocz do zawartości

Kilka dziwacznych usterek


kudroff

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

przeszukawszy forum nie odnajduję rozwiązań dla kilku problemów, które mam z moja zetką. Sporo rzeczy zostało w niej zrobione już (moja mała skarbonka), ale czeka mnie niestety jeszcze kilka...

 

– najważniejszy problem jaki mam to kałuża pod fotelem kierowcy. Auto było ostatnio u detailera gdzie zostało dokładnie wyszuszone, odgrzybione, zabezpieczone i wyczyszczone (plus lakier ale to temat na pochwalenie się przemianą z pokraka w piekną bestię). Niestety pierwszy przedświąteczny deszcz i bang - woda w ilości olbrzymiej w kabinie pod fotelem kierowcy oraz skrapla się w bagażniku. Podpowiecie co sprawdzić? (soft top założony poprawnie, nie jest dziurawy etc.) oczywiście rozważam zakup hardtopa, ale to nie jest mały koszt i z różnych powodów musze się z takim zakupem wstrzymać.

 

– gwizdki. nie jestem pierwszą właścicielką auta więc nie mogę powiedzieć z całą pewnością czy nie było bite z przodu. Ale mam to co mam i chcę jakoś problem rozwiązać. Otóż przy prędkości ok 80 km/h w środku jakby na styku szyby z uszczelką słuchać gwizd. Powyżej 100 km/h to już jest cała cholerna symfonia. Bezczelnie udało mi się sprawdzić metodą domową (zaklejenie od zewnętrznej strony taśmą łączenia szyby z uszczelką i była znaczna poprawa. Czy brakuje jakiejś uszczelki może? albo czy zsunął się pas? czy może być to efekt po biciu przodu? ktoś coś może podpowiedzieć?

 

– gniazdko zapalniczki. od pewnego czasu przy próbach ładowania telefonu przez gniazdo nie ma efektów. jakby nie działało – co i jak sprawdzić?

 

– alarm. jak zamykam auto z pilota to alarm durnieje po 5 minutach i wyje. jak zamykam z kluczyka nie ma problemu. coś z elektryką etc? alarm fabryczny co i tak dla złodzieja jest śmieszny do obejścia, ale mnie to mega denerwuje plus ten cholerny alarm rozpieprzył mi już 2 akumulatory :/

 

– radio. różne są propozycje, niektóre bardziej inne mniej budżetowe, ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy. potrzebuję puścić muzę przez bluetooth, nie mam wejścia na kabel AUX i nie mam audiofilskich zapędów aby muzyka była lepsza niż w filharmonii. Ma grać coś więcej niż radio/cd, a radia inne niż oryginalne wyglądają jak wyglądają. Oczywiście jak się nie uda jakoś wyczarować bluetootha to będę kombinować z zakupem ramki/zaślepki i jakiegoś radia, które nie oszpeci mi auta światełkami. Fajnie by było jakby jakiś kolega/koleżanka poprowadził mnie za rękę – co kupić, jak zamontować, linki etc. to ucieszę się jak dziecko. umiejętności manualne mam, ale wiedzy z tego zakresu brak (uprasza się o wyrozumiałość)

 

dzięki z góry za wszelką pomoc – i nie – nie zamierzam tej skarbonki sprzedawaćani złomowac bo cholernie to auto lubię. będę je uparcie remontowac i naprawiać póki będzie idealne :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Woda może zbiera się ponieważ masz zalane kanaliki odpływowe z dachu. Wpadają tam liscie i inne dziadostwo które je zapycha. Woda nie ma ujścia i może wpływa przez uszczelki które masz do wymiany bo powodują świst powietrza.Sprawdz bezpiecznik gniazda zapalniczki może być spalony i dlatego ładowanie nie działa-ja tak miałem. Do oryginalnego radia kupujesz kabel aux na allegro za 10 zł i odbiornik Bluetooth z zasilaniem za 30 zł które podlaczasz pod radio. I juz możesz słuchać muzyki przez Bluetooth.Co do alarmu to spróbuj załączyć i wyłączyć go z pilota z kluczykiem włożonym do stacyjki może się zakoduje.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7062271208

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6617949439

https://www.bmwcca.org/forum/index.php?attachments/2004-bmw-z4-e85-color-fuse-diagram-png.355/

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.