Skocz do zawartości

Z3 bez klimy - warto?


vitia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wszystkie wypowiedzi.

 

W sumie to nadal mam mieszane uczucia co do braku klimy. Ale chyba da się wytrzymać... ;)

 

Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś spostrzeżenia to niech da znać.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz i przyzwyczaiłeś się do klimy, to szukał bym z klimą. Fakt że nie mam roadstera ale jak jeździłem zeszłego lata cabrio z otwartym dachem w 50% miałem załączoną klimatyzację :wink:
http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie za bardzo jest czego szukać :(

 

Roadsterów z silnikiem 3.0 (a taki bym chciał) jest na allegro 2 - jeden ten, o którym rozmawiamy, a drugi w automacie (ODPADA!). Nawet 2.8 nie ma nic godnego uwagi. Znalazłem jeszcze takiego na gratce: http://moto.gratka.pl/tresc/bmw-z3-roadster-3-0-benzyna-2000r-12606747.html#b329b0de7fc983a1,1 - wydaje się naprawdę fajny no i ma klimę, ale niestety cena... :shock: sporo powyżej budżetu. No i środek cały czarny - dla mnie duża wada, nie ma nawet srebrnych wstawek, dużo bardziej podoba mi się beżowy.

 

Nie chciałbym kupić roadstera po sezonie - mija się to trochę z celem, a nowe oferty nie pojawiają się za często (a ile z nich trzeba odrzucić ze względu na stan - nie wiadomo). Więc albo teraz bez klimy albo... sam już nie wiem co robić :cry: . Muszę to jeszcze przemyśleć (a myślę już dość długo ;) )

 

A może ktoś z forumowiczów ma takie autko na sprzedaż? :norty:

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj... pisałeś, że to miałoby być trzecie auto. Uważam, że w takim wypadku... walić klime :] ja mam zete też jako auto któreś z kolei i idzie wytrzymać. Przez prawie 3 lata użytkowania miałem 3 sytuacje, że mi brakowało klimy.
Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto to klima była. Nabiłem jeden raz skorzystałem żeby sprawdzić i to tyle. Jak jest ciepło to jeździsz bez dachu bo to tak naprawdę o to w tym samochodzie biega. Wtedy nie włączasz klimy. Jak jest zimno to zakładasz dach więc klima Ci nie potrzebna bo jest zimno. Chyba że jedziesz w lecie na jakieś spotkanie w koszuli z krawatem i Ci bardzo zależy żeby się ani trochę nie spocić w tych skórach to zamykasz dach i włączasz klimę.

Jak bym kupował z3 to klimą bym się wogóle nie sugerował. Co do tej zielonej bez naklejek to jak tam koło kielicha prawego (od strony pasażera) nawet nalepki z Vin-em nie widzę. Nie za bardzo mnie przekonuje to auto. Ja mam komorę w kolorze nadwozia a tu widzę czarna (mogę się mylić).

Kupię kierunek biały, lewy do Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sie mylic, ale mysle ze do niektorych ciemnych kolorow nadwozia malowali komory na czarno/albo na bardzo ciemne kolory ktore na foto wygladaja na czarne. Bo ta zielona 3.0 Coupe co jest teraz na allegro tez ma "czarna" komore.
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten egzemplarz, który omawiamy ma właśnie chyba czrną komorę (w każdym razie bardzo ciemny kolor).

 

Naklejka z VINem jest, tylko jej nie widać na zdjęciu.

 

A może ktoś coś wie o tym drugim samochodzie, do którego podałem linka?

 

http://moto.gratka.pl/tresc/bmw-z3-roadster-3-0-benzyna-2000r-12606747.html#8bb9b3e42a675bc2,1

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny poliftowy w topasie z takim silnikiem jak chcesz. W gruncie rzeczy nie wiele tam widać. Niech Ci da zdjęcia komory to tu wrzucsz. Podjedź koniecznie na kompa i laserowy pomiar geometrii, miernik lakieru też się przyda (to już grubsze pieniążki są za to auto nie ma co żydzić na oględzinach). Jak będzie ok to starguj 3 tyś i bierz. A reszta to tak jak w życiu, wyjdzie w praniu i 10 letniej igły nie ma chyba że stała w garażu i była tylko odpalana.
Kupię kierunek biały, lewy do Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do tej zielonej z komisu to nie wiem jakie posiadacie monitory i ustawienia barw itp, ja na zdjęciu widzę że naklejka z Vinem i kolorem jest, z tym że mocno przykurzona ale je widać przynajmniej u mnie ;) Przygoda przodem mogła być bo obrysówka ukruszona i nie ma listwy gumowej na chłodnicy (może zaginęła przy naprawie) ;) co do komory to poza Polskimi ogłoszeniami, jak auto nie było czarne na zewnątrz to nigdzie nie widziałem w czarnym macie ;) Nie wiem czy ta komora jest czarna czy tylko tak brudna/przykurzona że na zdjęciu tak wyszła?
http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dzisiaj oglądać tą niebieską z Lublina - http://moto.gratka.pl/tresc/bmw-z3-roadster-3-0-benzyna-2000r-12606747.html#8bb9b3e42a675bc2,1

 

Szczerze mówiąc spodziewałem się dużo lepszego samochodu za taką cenę. Malowany prawdopodobnie cały tył, przednia klapa i trochę szpachli na lewym progu. Nawet prostym czujnikiem magnetycznym dało się to stwierdzić. Możliwe, że sprzedający nawet o tym nie wiedział, gdyż sam powiedział, że malował tylko tylną klapę (bardzo gruba warstwa lakieru, ale równomiernie). Elementy karoserii nie najgorzej spasowane, ale jednak szpary między zderzakiem i błotnikiem nierówne. Wydech jakoś dziwnie trochę przekrzywiony w dół i na prawo. Przednia szyba nieoryginalna.

 

Co do wnętrza to wydaje mi się, że ma większy przebieg niż na liczniku (146 tys.), boczek fotela kierowcy przetarty (jest nawet mała dziurka), kierownica wytarta trochę za dużo, kluczyk zużyty bardzo, nieoryginalna gałka zmiany biegów (chromowana M), itp.

 

Silnik ok, ale to raczej norma przy tych silnikach. 4 nowe opony i 2 nowe felgi na plus. Zapocony trochę akumulator, brak jednego klucza w zestawie narzędzi.

 

Nie wiem jak jeździ, bo nie próbowałem - i tak bym go nie kupił za tą cenę (przed przyjazdem telefonicznie zbiłem cenę do 36,5 i tyle bym dał, gdyby auto było dobre).

 

Ogólnie samochód może i dość zadbany i na pierwszy rzut oka nieźle się prezentuje, może jeździ prosto (nie sprawdzałem), ale wg. mnie nie wart takich pieniędzy. Właściciel w porządku, rozmowa o samochodzie upłynęła w miłej atmosferze :D

 

Samochód omawiany na początku tematu (ten zielony) zrobił na mnie o wiele lepsze wrażenie, być może się złamę i jednak przeboleję ten brak klimy :8), jeszcze to przemyślę.

 

Dzięki za pomoc i opinie.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po tym co napisałeś to i tak niezły stan skoro szpachel tylko na małym kawałku progu. Lakierowany tył i maska mogły być przez jakieś duperele typu obcierki parkingowe itp. Ta zielona myślisz że jest igła? W końcu to 3.0 nie ma co wybrzydzać bo mało takich wersji jest , myślę że jeszcze zbił byś tą cenę o 2 klocki i było by :cool2:
http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj kupiłem w końcu zetkę! :D :D :D

 

Jest to właśnie ta zielona z komisu, sprawdzona dokładnie, wszystko jest jak należy. No i jest hardtop :)

 

Będę się jednak musiał obyć bez klimy i elektrycznego dachu, ale na razie po zrobieniu ok. 100 km (co prawda wieczorem) jakoś w ogóle o klimie nie myślałem :8)

 

Dzięki wszystkim za pomoc i rady, bardzo się przydały i pomogły w podjęciu decyzji.

 

Pozdro i do zobaczenia na trasie! :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima jest dla mieczakow :mrgreen: .

 

Gorszej ze nie masz el. dachu. To akurat wg mnie sie troche przydaje. No ale coz widac zamawiajacy ten samochod wyznawal zasade ze te dodatki zbyt podniosa mase samochodu :mrgreen: .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

U mnie naklejka jest tak naklejona ze nie zachodzi na ta "wypuklosc" na zamek. Jest na plaskim. I jest tylko 1 naklejka. Ja tam widze 2.

Ale moze po lifcie to robili inaczej.


Chyba nie tylko pas ale i kielichy malowane ? Bo nie widze np. naklejki z kolorem.

https://100001.onl/ https://1921681254.mx/

Wlasnie mialem pisac ze kierownica troche sie zbyt swieci jak na 80tys.km ale w sumie mogli ja popsikac jakims "cocpit sprayem" . Ale z tego widze skora jest juz mocno wygladzona, nie mniej jednak mysle ze jak przemnozysz przebieg x2 to wyjdzie cos kolo realnego, wiec tragedii raczej nie ma :) . Fotel chyba z boku nie byl starty, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.