Skocz do zawartości

[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji


bosybmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zetka zmęczona życiem... widać po zdjęciach że wymaga sporo pracy.

No i trochę już się sprzedaję na allegro także może to być skarbonka bez dna.

Radzę dozbierać trochę pieniędzy i polować na coś w lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

 

 

Trudno po tych zdęciach coś ocenić. Poproś na początek sprzedawcę o nr vin. Podejdz z tym do pierwszego w okolicy salonu BMW i zapytaj o przeglądy i stany licznika. "Na gębe" jest to za darmo, za pisemne płaci sie 200 zł. Sprawdź też kolor auta. Jeśli po samochód masz daleko to poproś też sprzedawcę o zdjęcia silnika i wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Witam.czy jest sens kupić z3 w Niemczech za 5-6tys euro?na z4 mnie nie stać. Co powiecie o z3? Przyznam że nigdy nie miałem podobnych aut..po wypadku na motorze postanowiłem poszukać coś bez dachu..Co radzicie..mam rodzinę w Niemczech i by mi poszukali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Cześć :) Jestem świeżo po prawku 18 latkiem, który planuje zakup swojego pierwszego samochodu. Od zawsze bardzo podobała mi się z3 i gdy myślałem o zbieraniu pieniędzy na samochód to efektem końcowym głównie miała być ona :) Niestety na internecie wyczytałem, że niektóre Z3 mają problem z przeciekającym dachem, który podczas mycia może się zamienić, nawet w kabinę prysznicową (WTF?). I tutaj rodzi się pytanie jak z tym naprawdę jest? Sprawa jest o tyle poważna, że mieszkam na Podhalu i u nas są jedynie dwie pory roku - zima przez 10 miesięcy i 2 miesiące lata. Ze względu na liczne opady, w tym śniegu oraz duży mróz nie rzadko dochodzący do -30 i czasami niżej nasuwa się pytanie, czy z3 faktycznie ma problem z dachem i czy da rady przy takich mrozach utrzymać w środku ciepło i nie "popsuć" się przez śnieg/deszcz itp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys Z3 2.8 (roadstera), na Twoim miejscu na pierwsze auto kupilbym cos prowadzacego sie latwiej zeby oswoic sie z RWD, tym bardziej, ze zetka przed liftem nie ma systemow, ktore powstrzymaja auto w razie potrzeby przed wykreceniem oberka na drodze :) Poliftowe maja DSC pierwszej generacji. Z3 jest dosyc krotkie i w moim odczuciu trzyma sie drogi dosc dlugo, ale jak juz pusci to blyskawicznie i ciezko je opanowac.

 

Co do dachu, jesli nie byla przekoszona i geometria jest ok nie jest to problemem, bo uszczelki dachu mozna regulowac, ale jesli nie bedziesz trzymac jej pod dachem i czesto bedzie stac na deszczu, to dach raczej szybko sie zniszczy, jakims wyjsciem jest dokupienie hardtopu. Na zime cabrio tez srednio sie nadaje, z ogrzewaniem nie ma problemow, ale zetka jest niska, moja czesto zamieniala sie w plug :lol: jak wyjezdzalem nia czasem zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, przymierzam się do zakupu Z3 1.9 140KM 1997r. z tej oto aukcji

https://www.facebook.com/marketplace/item/162744504330498

Czy któryś z forumowiczów mógłby się wypowiedzieć na temat tej aukcji?

Na co oprócz uszczelek, progów, silnika i zbierznośći zwrócić szczególną uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :)

Zamierzam kupić Z3 jako drugi samochód na wakacyjne przejażdżki. Budżet na zakup to ok. 15k zł.

 

Proszę o ocenę egzemplarza z tego ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z3-1-9-140km-ID6zmfxA.html#db7b0a5fb3

 

Na co zwrócić uwagę i czego się spodziewać w czasie oględzin egzemplarzy w takich cenach?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Jestem nowym użytkownikiem i od paru miesięcy szukam Z3. Czy jest ktoś może z Rudy Śląskiej i mógłby poświecić mi 20 minut jutro? Jest autko do obejrzenia ale wolałbym, żeby zobaczył ją ze mną ktoś kto ma z3 i zna się na tym modelu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Planuje kupić Z3 coupe 2.8 z automatem 1999 (220000 km przebiegu)jak sprawuje się taki zestaw i na co zwrócić uwagę przy oglądaniu.

zwrocic uwage na prowadzenie i geometrie. Silnik - sprawdzic,czy nie slychac odglosow VANOS szczegolnie na postoju, czy nie ma wyciekow etc. Moim zdaniem Z3 tylko z manualem, ale zalezy tez, czego oczekujesz od auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć :)

to i ja dołącze się do pytania:


https://www.otomoto.pl/en/oferta/bmw-z3-bmw-z3-1996r-piekna-polecam-ID6zWLe8.html#e81dbd72f6


Co sądzicie?


VIN.

Vehicle information:

Type Code CH71

E Series E36 (7)

Series 3

Type ROADST

Model Z3 (EUR)

Steering LL

Doors 2

Engine M44

Displacement 1.90

Power 103

Drive HECK

Transmission MECH

Colour ARKTISSILBER METALLIC (309)

Upholstery LEDER OREGON/TANINROT (Q2TD)

Prod. Date 1996-07-22


Vehicle options:

L801A National version Germany/Austria

S209A Differential lock 25%

S243A Airbag for front passenger

S255A Sports leather steering wheel

S271A BMW LA wheel Z Line

S302A Alarm system

S314A Door mirror / driver's lock, heated

S380A Hardtop-preparation

S388A Softtop, black

S410A Window lifts, electric, front

S423A Floor mats, velours

S428A Warning triangle and first aid kit

S440A non-smoker package

S494A Seat heating driver/passenger

S510A Headlight aim control

S548A Kilometer-calibrated speedometer

S550A On-board computer

S669A Radio BMW Business RDS

S806A Third stoplamp

S818A Battery master switch

S925A Dummy-SALAPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam jestem tu nowy, nie mam upatrzonej Zetki. A pytanie kieruje do ludzi z forum. Znacie lub może sami macie na sprzedaż godne polecenia auto ? cena do 25 tys MAX. Silnik 1.9 140KM lub . 2,0. najlepiej w manualu . Szukam auta, które może być do podstawowego remontu, zawieszenie, przetarcia do spolerowania bez większych historii. Bez szpachli i proste ;) podobają mi się modele w kolorze zielonym (chyba boston green) oraz metalicznym (nie srebrny) . Jeżeli ktoś z Was ma namiar na takie auto w dobrym stanie i w rozsądnej cenie proszę o info :cool2: jeżeli napisalem post w zlym dziale to prosze Moderatora o przeniesienie do odpowiedniego. Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Nie znam nikogo kto zna tajniki i niuanse BMW a chciałbym sobie kupić takie auto https://www.mobile.de/pl/Samochod/BMW-Baureihe-Z3-Coupe-2.8/vhc:car,pgn:1,pgs:50,srt:price,sro:asc,ms1:3500_51_,vcg:sportscar/pg:vipcar/269199601.html


Bardzo bym prosił o konkretne opinie i tak się zastanawiam czy takie auto moze byc swego rodzaju inwestycją, z góry dzięki za zainteresowanie tematem, pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Nie znam nikogo kto zna tajniki i niuanse BMW a chciałbym sobie kupić takie auto https://www.mobile.de/pl/Samochod/BMW-B ... 99601.html


Bardzo bym prosił o konkretne opinie i tak się zastanawiam czy takie auto moze byc swego rodzaju inwestycją, z góry dzięki za zainteresowanie tematem, pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć wszystkim.

Mam na imię Paweł i od jakiegoś czasu szukam BMW z3.

Na codzień jeżdżę służbowym BMW serii 3.

Od momentu kiedy wsiadłem do auta po raz pierwszy stwierdziłem ze muszę mieć klasyczne BMW w cabrio.

Docelowo chciałbym aby jeździła nim moja córka.

I tu zwracam się do Was z prośba o komentarze na temat konkretnego egzemplarza.

Mam nadzieje ze dostrzeżecie coś czego ja nie widzę.

Z góry dziękuje za pomoc.

Link poniżej.


https://www.olx.pl/oferta/bmw-z3-skrzynia-automatyczna-klimatyzacja-zarejestrowany-w-kraju-CID5-IDnpqVM.html


Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej masz wątek "Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji" - wrzuć tam, albo do działu "Co sądzicie na temat tego BMW z ogłoszenia...", ale w tym drugim obowiązkowo musi być nr VIN.

Kojarzę ten egzemplarz z portali ogłoszeniowych. Chyba nie przesadzę jak powiem, że sprzedaje się już parę lat (pamiętam cenę około 23.000 zł), więc wątpię żeby tylko kolor ludzi zniechęcał. Ma licznik w milach więc trzeba ustalić pochodzenie - tu może być odpowiedź na pytanie dlaczego tak długo. Teraz mu chyba uszyli nowy dach, ale to chyba żaden bonus. Podstawowa sprawa to nr VIN na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Nie śledziłem jak długo jest to ogłoszenie.

Samochód dosyć nietypowy ale to właśnie mi się w nim podoba.

Vin, wbach71030LA28614

Rozkoszowali go i wszystko się niby zgadza odnoście wyposażenia.

Ma informacje GULF VERSION i to ze prędkość w km a licznik w milach.

Dodatkowo naklejki i instrukcja po arabsku.

Nie ma niestety informacji o serwisie bo w tym czasie nie było elektronicznej.

Papierowa na istnieje.

Mam dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Mam na imię Paweł i od jakiegoś czasu szukam BMW z3.

Na codzień jeżdżę służbowym BMW serii 3.

Od momentu kiedy wsiadłem do auta po raz pierwszy stwierdziłem ze muszę mieć klasyczne BMW w cabrio.

Docelowo chciałbym aby jeździła nim moja córka.

I tu zwracam się do Was z prośba o komentarze na temat konkretnego egzemplarza.

Mam nadzieje ze dostrzeżecie coś czego ja nie widzę.

Doradźcie mi proszę czy to egzemplarz warty uwagi.

Po Vin WBACH71030LA28614 wychodzi ze to wersja gulf z arabskimi instrukcjami.

Rocznik to 12.1996 ( w ogłoszeniu 1999)

W bazie BMW brak info serwisie.

Szukam automatu ale prosiłbym o opinie również o tej skrzyni biegów.


Z góry dziękuje za pomoc.

Link poniżej.


https://www.olx.pl/oferta/bmw-z3-skrzyn ... npqVM.html


Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak w tym temacie niewiele się dzieję, żeby nie powiedzieć, że nic.

Może jednak spróbuj wrzucić tutaj skoro masz nr VIN:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44


W tamtym dziale jest ruch i może ktoś coś mądrego podpowie. Ja przyznam, że podejrzewałem anglika po przekładce, ewentualnie USA po przygodach (licznik w milach + automat), ale ta arabska wersja... raczej u nas rzadko spotykana.


Zawyżanie roku produkcji to u nas standard, ale o 3 lata to już chamskie przegięcie.


Z3 w automacie nie ma zbyt wielu więc jeśli na tym Ci zależy (co mnie nie dziwi bo też nie uznaję manuali) to może warto obejrzeć na żywo, szczególnie z kimś kto się zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.