Skocz do zawartości

F02 pre-lci problemy ze skrzynią zf


Dominik86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,


mam problem ze sterownikiem skrzyni - sama skrzynia mechanicznie jest w stanie idealnym - stara zf6tka.

Problemem jest OSS - output speed sensor - na zimnej skrzyni wyskakuje masa błędów, po paru minutach, jak złapie trochę temperatury, chodzi bezproblemowo. wcześniej może zginać np. bieg wsteczny, każda zmiana może być odczuwalna jak kop w plecy


tutaj winowajca:

shorturl.at/MPQRU


shorturl.at/dkptH


byłem w paru serwisach - na kompie w czasie jazdy znika sygnał prędkości obrotowej na parę milisekund


Miał być zrobiony przeszczep z innego sterownika, ale ten model (continental) zamiast blaszanych ścieżek ma plastikową taśmę z zatopionymi ścieżkami, i rzeczona taśma pękła, serwis nie chciał ryzykować tego samego na moim sterowniku bo to by znaczyło unieruchomienie auta w momencie porażki.


pozostało mi zamówienie nowego sterownika of ZF + programowanie (ca 10 000 pln za całość) .... lub no właśnie co?

czy można przepisać soft do jakiejś używki - niby po internecie krążą legendy o specjalistach - ale ja potrzebują jakiś namiar :) - najlepiej północna polska, ale w sumie może być gdziekolwiek w polsce.


druga opcja - czy jest możliwość przeswapowania 8hp do tej budy? jeśli tak, jeśli ktoś to zrobił to proszę o namiar, skoro już mam wydać sporo kasy to chciałbym chociaż żeby jakiś +++ z tego był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Mozna wstawic uzywke. Sa programy, ktore ogarniaja taka operacje. Potrzebujesz jedynie uzywanej mechatroniki badz calej skrzyni. Mozna zmienic na 8hp ale to duzo drozsza opcja, potrzeba dodatkowo wymiany ecu silnika na taki co obsluguje 8hp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.