Skocz do zawartości

730d 2010r. brak komunikacji z DSC


maniek21112

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Znajomy podjechał dzisiaj do mnie ze swoim f01 z choinką na zegarach a przyczyną było to, że jego kolega, który oglądał auto zgasił silnik gdy skrzynia była ustawiona na D. Błędów ponad 60, wszystkie, poza spowodowanymi sterownikiem świec, związane z brakiem komunikacji z dsc, skutek to brak wspomagania, nie można zmienić trybów skrzyni itp. W sieci jest mało info o seriach 7 i mam pytanie czy możliwe, że przez to padł moduł? Zdarzają się takie awarie w f01? Pomijam przyczynę ale w ogóle problemy z modułem dsc? Oczywiście bezpieczniki do sprawdzenia, nie miał dzisiaj czasu więc tylko na szybko dwa w bagażniku i są ok. Dodam, że przed tym felernyn zgaszeniem nie miał z autem żadnych problemów przez kilka miesięcy odkąd go ma.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Błędy po skasowaniu oczywiście wracają cały czas, kolega nawet przed telefonem do mnie wpadł na pomysł z odłączeniem aku..więc uśpił go konkretnie :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W pierwszej części możesz mieć rację, bo dzisiaj chciał to powtórzyć i przełączył automatycznie na P jak pisałeś, więc to musiało się stać przy gaszeniu auta i tyle. Przepływomierz na pewno nie ma żadnego związku z brakiem komunikacji z dsc :wink: może jak podstawi mi auto na dłużej to coś znajdę, narazie bardziej chodzi mi o to czy ktoś miał podobny przypadek.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
auto zbyt elektroniczne aby podczas stania samoczynnego miałoby się samo naprawić... ale oczywiście pochwal się wynikiem pozytywnym (lub niepozytywnym)

zaibi :shock: te auto. wymien bezp N2 za schowkem i skasuj bledy i bedzie Ok

Po prostu nie masz wystarczająco dużo doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakby zostawił mi to auto to bym sprawdził bezpieczniki za schowkiem odpowiedzialne za dsc, ale tak jak pisałem nie miał czasu i zawinął się, jak wczoraj pytałem to dalej tam nie zajrzał, więc czekam na info. Jeżeli takie historie zdarzają się to będzie na pewno uradowany, jak oczywiście u niego to wystarczy :8)

auto zbyt elektroniczne aby podczas stania samoczynnego miałoby się samo naprawić... ale oczywiście pochwal się wynikiem pozytywnym (lub niepozytywnym)

Nigdzie nie napisałem, że stałoby, tylko szukałbym przyczyny a z tego co czytam to Ty proponowałeś uśpienie :wink: dzisiaj zmotywuję go do zajrzenia w bezpieczniki, mam nadzieję, że sprawdzi i dam znać na pewno.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niektórzy mają inne priorytety :8) diagnoza była słuszna bezpiecznik nr 2 (5A) :cool2: wymienił sam, choinka nie zgasła, jak przyjechał do mnie kilka godzin później dalej brak komunikacji, bo znowu był spalony. Zmieniliśmy, komunikacja wróciła, błędu skasowane i narazie jest ok, ale pewnie coś gdzieś zawiera i dlatego pali go. Narazie jest ok, jak spali się znowu to będzie szukał przyczyny, dzięki za pomoc, bo kolega jutro jedzie w daleką trasę i ma już lepszy nastrój :D

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niektórzy mają inne priorytety :8) diagnoza była słuszna bezpiecznik nr 2 (5A) :cool2: wymienił sam, choinka nie zgasła, jak przyjechał do mnie kilka godzin później dalej brak komunikacji, bo znowu był spalony. Zmieniliśmy, komunikacja wróciła, błędu skasowane i narazie jest ok, ale pewnie coś gdzieś zawiera i dlatego pali go. Narazie jest ok, jak spali się znowu to będzie szukał przyczyny, dzięki za pomoc, bo kolega jutro jedzie w daleką trasę i ma już lepszy nastrój :D

 

Jakie priorytety ? O czym ty mówisz ? Tak jeździć w takim auto siebie nie szanować !

A przyczyna banalna - jedna z klamek w drzwiach daje zwarcie !

Z ciebie lub z właściciela auto - przysługuje butelka ginu , taki za słuszna diagnoza

 

http://i.piccy.info/i9/54bdf6b0eba9f9f53ccb6f10f9bfb58b/1515265285/48911/1189728/Hendricks_bottle_290107_800.jpghttp://i.piccy.info/a3/2018-01-06-19-01/i9-11938672/530x800-r/i.gif

 

Adres wysłać ? ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie, dawaj adres, właściciel na pewno odwdzięczy się za trafną diagnozę :cool2: niektórzy jeżdżą na łysych oponach i też się nie szanują, co zrobisz?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie, dawaj adres, właściciel na pewno odwdzięczy się za trafną diagnozę :cool2: niektórzy jeżdżą na łysych oponach i też się nie szanują, co zrobisz?

Zobacz w ista czy niema zwarcia w klamkach . Oni tez na tym F2 wiszą . Jak jest - to odłącz ta, na ktorej jest - niech innu kupuje lub tak jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok, dzięki za info.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem zwarcie w F11 od klamki. Objawy to po prostu nie moglem wejsc do auta z pilota. Musialem uzyc kluczyka mechanicznie jak za dawnych czasow. Do tego nie moglem zamknac drzwi od wewn. Po wymianie bezp. dalej robilo zwarcie az w koncu wpadlem na klamke, ktora robila zwarcie. Na desce nie mialem zadnej choinki. Tylko przy uzyciu ISTA wyszlo aby zaczac od sprawdzenia bezpiecznikow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Tym razem 750i z taką samą historią, o ile wtedy wymiana bezpiecznika załatwiła sprawę i problem nie wrócił do dziś to tu po dłuższej lub krótszej chwili wywalało bezpiecznik f2. Dopiero odpięcie klamki "rozwiązało" problem. Co ciekawe jej błąd był tylko raz około miesiąc wcześniej i nie wracał mimo permanentnego palenia bezpiecznika. W wolniejszej chwili będę robił sekcję klamki, ktoś z forum miał już może tę przyjemność?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podłączam się do tematu. Bmw 750i f01.

Podobne objawy, choinka na desce, wywala dużo błędów. Po podłączeniu kompa, nie wykrywa modułu DSC. Sprawdziłem bezpiecznik nr2 5A i okazał się spalony. Po wymianie, przepala kolejne i tak 5x spaliło bezpiecznik.

Odłączałem aku i też nie pomogło. Gdzieś musi być zwarcie ale gdzie szukać ? Moduł się spalił ? Gdzie on się znajduje żeby sprawdzić ?

Dodam, że autem jeździłem normalnie i któregoś dnia chciałem jechać do pracy a tu choinka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 tygodnie temu mialem podobny problem czyli po przyjsciu do auta wszystkie kontrolki na desce. Wymieniłem bezpiecznik nr 2 tylko zamiast 5A dalem 7.5A (mój bład) Teraz sytuacja sie powtorzyla jdnak tym razem bezpiecznik sie nie spalil. Na komputerze jest blad DSC na czerwono czyli brak komunikacji ze sterownikiem. Dla pewnosci odpialem wszystkie klamki ale blad jest nadal. Wg. instrukcji trzeba sprawdzic napiecie na wtyczce DSC. Gdzie znajduje sie to DSC w F01 ? może ktoś ma jakąs rade co może byc teraz problemem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 tygodnie temu mialem podobny problem czyli po przyjsciu do auta wszystkie kontrolki na desce. Wymieniłem bezpiecznik nr 2 tylko zamiast 5A dalem 7.5A (mój bład) Teraz sytuacja sie powtorzyla jdnak tym razem bezpiecznik sie nie spalil. Na komputerze jest blad DSC na czerwono czyli brak komunikacji ze sterownikiem. Dla pewnosci odpialem wszystkie klamki ale blad jest nadal. Wg. instrukcji trzeba sprawdzic napiecie na wtyczce DSC. Gdzie znajduje sie to DSC w F01 ? może ktoś ma jakąs rade co może byc teraz problemem?

 


Podaj miesiąc i rok produkcji auta.

Zobaczę na schemacie jakie bezpieczniki zabezpieczają DSC?


Aby stwierdzić czy problem leży w elektryce klamki to należało by odłączyć wszystkie kości w drzwiach . Chodzi mi o dużą kość podłączaną do słupka A czy B.

Nie wiem czy tak można ale w ramach bezpieczeństwa robił bym tak...

Odłączył minus akumulatora , odłączył wszystkie kości od drzwi.

Następnie podłączył kość jednych z drzwi , podłączył minus akumulatora i sprawdził bezpiecznik. Jeśli będzie ok , to odłączył bym ponownie minus Aku i podłączył kość kolejnych drzwi. I tak w kółko aby stwierdzić które drzwi odpowiadają za zwarcie?. Może tak być ,że tych punktów zwarcia będzie więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.