Skocz do zawartości

Stukanie w kierownicy.


mike97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ostatnio borykam sie z problemem w kierownicy. Byłem u wielu mechaników zaden nie wiedzial co to jest , rozmawialem z prezesem bmw i powiedział mi ze to magiel bo te modele maja wade..wiec udalem sie do mechanika 100km od siebie , stwierdzil iz to bedzie magiel tez , wymienił a tu [BAD] , fakt faktem zmniejszyło sie to pukanie w kierownicy ale nadal jest. Stuki zaczynaja sie mniej wiecej tak koło 30 - 40 km gdy leciutko skrecam kierownica w ktoras strone lecz nie zawsze to wystepuje ale dosyc czesto.Na postoju jak rusze kierą tez czasem to wystepuje.. jakies sugestie co to moze być jeszcze ? magiel i tak juz mialem do wymiany ale to pukanie niestety nie ustapiło...Pacjent bmw f02 740il 2010 , przebieg 135.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdz kolumne kierownicy.

Zdejmij dolna oslone przy pedalach. Kolumna jest bardzo dobrze widoczna i dostepna.

Gorna czesc do ktorej jest przykrecona kierownica i dolna czesc ktora idzie do maglownicy sa ze soba polaczone na wieloklinie i zblokowane srobka. Byc moze tam jest luz.

 

PS. A jestes pewien, ze w samym zawieszeniu jest wszystko ok ? Mam na mysli koncowki drazkow lub same drazki kierownicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorry ze tak pozno odp ale byłem na wyjezdzie ...Wiec tak- co do zawieszenia to mechanik powiedzial ze sprawdzał i wszystko ok , zaprowadze do innego to tez sprawdzi czy na pewno ok. Jesli masz jakies jeszcze pomysły gdzie może być luz to byłbym wdzieczny poniewaz nakieruje swojego mechanika gdzie mniej wiecej ma szukac. Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie to przegób krzyżowy na kolumnie kierowniczej od strony maglownicy. Miałem podobne objawy, było to najbardziej wyczuwalne przy szybkich ruchach kierwonicą w lewą i prawą stronę w trakcie jazdy z małą prędkością.

 

Chodzi mi o przegub z linku poniżej z nr 5

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=YB81-EUR-03-2015-F01N-BMW-750dX&diagId=32_1842

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mniej więcej taki dźwięk jest podczas jazdy lub hamowania i postoju..nie udało mi się złapać momentu gdy tak stuka ale dźwięk jest podobny.w aso byłem, powiedzieli, że auto jest w stanie bardzo dobrym, jedynie mam jak to powiedzieli poci się drążek stabilizatora. Na moje pytanie co to tak stuka to powiedzieli ze im to nir wystąpiło i jak są takie stuki to znaczy, że to jest magiel..a magiel został wymieniony 2 miechy temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe zawieszenie gitara, magiel wymieniłem w bmw serwis Mariusz Ptak. Próbowałem w 5 miejscach to zrobić lub dojść co to jest..Pan w aso powiedział żebym się przyzwyczaił do uroków tej marki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
witam

mam pytanie , czy problem udalo sie rozwiazac?

mam podobne stuki i nie moge zlokalizowac zrodla

pozdrawiam

Niestety ale nie udalo sie zlokalizowac tego. Nie wystepuja one często ale wystepuja najczesniej na postoju lub jak stoje w korku i wolno jade. Wymieniłem magiel ale niestety nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zdobylem na zagranicznym forum nr PuMA opisujaca sposob naprawy tzw. dzieciola (woodpecker).


PuMA V1-R2-RO 55396534-05 - 12.03.18.


Potrzebne czesci do naprawy:


32106893339 - Blokada nastawnika elektrycznej przekladni

83290434684 - Dodatek Lubrizol 6178


W autach z 4 cylindrami mozna zrobic to bez zdejmowania przekladni, natomiast z 6 cylindrami wg instrukcji trzeba zdemontowac przekladnie :(.


1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg


Instrukcja:

https://drive.google.com/open?id=1tNxQD7dXtcYDzyQpy8_zUo7ATyiyUl4Z


Video objawow:

https://drive.google.com/open?id=1dkzdhc-EIUOPkdIKg3H6KhAS6hdFfBj4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Ja dodałem lubrizol do zbiorniczka u góry i objawy ustały na 10k km.

Teraz sporadycznie są (bardzo, bardzo rzadko, ale zdarza sie).

Zamowilem blokade i wymienilbym ale nie widzi mi sie wyciaganie magla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja dodałem lubrizol do zbiorniczka u góry i objawy ustały na 10k km.

Teraz sporadycznie są (bardzo, bardzo rzadko, ale zdarza sie).

Zamowilem blokade i wymienilbym ale nie widzi mi sie wyciaganie magla.

 

jak rozumiem też masz Active Steering u siebie?

Chcę wypróbować powyżej opisaną metodę, ale widziałem w sklepach internetowych sprzedających ten specyfik informację, że nie nadaje się on do Active Steering, co budzi moje wątpliwości.


Przykład:

https://www.schmiedmann.com/en/product/1960004-new?product=83-29-0-434-684

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ja dodałem lubrizol do zbiorniczka u góry i objawy ustały na 10k km.

Teraz sporadycznie są (bardzo, bardzo rzadko, ale zdarza sie).

Zamowilem blokade i wymienilbym ale nie widzi mi sie wyciaganie magla.

 

jak rozumiem też masz Active Steering u siebie?

Chcę wypróbować powyżej opisaną metodę, ale widziałem w sklepach internetowych sprzedających ten specyfik informację, że nie nadaje się on do Active Steering, co budzi moje wątpliwości.


Przykład:

https://www.schmiedmann.com/en/product/1960004-new?product=83-29-0-434-684

Tak,

Niestety niedawno pukanie wróciło.,

Mam już kupiony ten zawór z akcji i będę chciał go wymienić, ale bez demontowania przekładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam podobnie :). Kupilem 2 szt. dodatku do oleju przekladni i nawet nie wlalem tego, taki leniwy. Jak zyczana pukac w kierownice to przekrecam lekko w lewo/prawo i przestaje.


Pozdrowienia z Bydzi :).

Kurła. :)

Czyli problem jest tylko w Bydgoszczy.


Ja dodałem ten Lubrizol czy jakoś tak i powiem szczerze że przez jakiś czas było lepiej, ale wróciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.