Skocz do zawartości

Odbudowa F01 750i od podstaw


Holci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowych kolegów, mam na imię Sebastian i jestem tu nowy. Trafiłem do was niejako poprzez potrzebę sytuacji ale mam nadzieje, ze poznam również wielu zapaleńców marki.

 

Wracając do tematu, kupiłem z pełną świadomością F01 po zalaniu podlogi i mam zamiar przywrócić je do stanu z przed zalania przy okazji udowodnić, ze można spełniać marzenia za dużo mniejsze pieniądze od naszych rynkowych......

 

Jestem na etapie wybebeszania wszystkiego z wnętrza, odkażania, czyszczenia i konserwacji całej tapicerki, dywaników, gąbek, czyli wszystkiego do gołej blachy.....

 

Następna w kolejce jest elektronika, moduły, sterowniki i przełączniki...

 

Pracy full ale satysfakcja będzie jeszcze większa.... ;)

 

Byłbym wdzięczny w razie konieczności za namiary na ludzi którzy naprawiają elektronikę...

 

Pozdrawiam

Sebastian

Edytowane przez Holci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Satysfakcja zdecydowanie większa niż w przypadku sprawnego auta, ale czy będzie taniej to już zależy od poziomu uszkodzeń elektroniki i mechaniki. W razie czego znam faceta na śląsku, który o elektronice wie wszystko.

 

Powodzenia, i mile widziana by była galeria z kolejnymi etapami pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, auto robie dla siebie, pozniej zamieszcze zdjecia z obecnego etapu prac. Elektronika w 2/3 wyczyszczona i bedzie wpinana spowrotem do auta i testowana. To co nie bedzie funkcjonowac to naturalnie wymiana lub naprawa i tu przydalby sie namiar na dobrego elektronika ktory sie na tym zna ;)

 

Obecnie auto jest bez srodka, tapicerka odkazona i natluszczona balsamem do skor. Dzisiaj bede czyscil karoserie w srodku.

 

PS. w aucie pod fotelami sa subwofery ktore z racji umiejscowienia byly najdluzej w wodzie. Wczoraj je sprawdzalem i.........dzialaja :D wiec jestem dobrej mysli co do reszty podzespolow :)

 

Pozniej podam VIN zeby bylo wiadomo o jakie auto chodzi :)

 

Aaaaa, ma ktos lub wie kto moze miec sam wyswietlacz ekranu bo jest udezony a elektronika jest sprawna....

 

Tutaj podaje link do aukcji mojego auta: http://www.copart.com/us/Lot/21856235?searchId=1528393143 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć woo,

 

auto było po słodkiej wodzie zalane po ulewach w kwietniu do spodu foteli. Wlasciciel chcial wymusic ubezpieczenie i wjechal na zalana droge. Komputer silnika suchy jak pieprz.

 

Do czyszczenia wtyczek idealnie nadaje się WD-40. Rewelacyjnie usuwa utlenienia i zabezpiecza na przyszłość przed i tak wszem obecną wilgocią choćby w zimie...

 

Wprawdzie tych wtyczek jest chyba milion ale fajna robota o satysfakcji nie wspomnę ;)

 

VIN mojego auta: WBAKA83539CY33764

 

PS. jak się dodaje zdjęcia ??

Edytowane przez Holci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słodka woda to jeszcze OK, jak było zalane słoną wodą + podroż kontenerem = totalny zgon - nie naprawiane ,

widziałem takie samochody jak otwierasz ECU to wszystko się wysypuje jak popiół :)

 

elektronika w tym samochodzie będzie wiecznie sprawiać kłopoty, zawsze coś będzie się świeciło na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki kolego za słowa otuchy...;)

 

Obecnie jestem na etapie składania bloku silnika, jedyne nowe elementy jakie muszę zastosować to komplet uszczelek silnika i nowe pierścienie tłokowe jako, że podobno po wyjęciu tłoków z cylindrów stare pierścienie nie ułożą się poprawnie (został rozebrany do ostatniej śrubki celem weryfikacji i przyznaje że odetchnąłem z ulga bo wszystkie elementy są idealne i nie maja nawet minimalnego zużycia co pewnie jest zasługą dobrego oleju, elementy maja zloty kolor), skrzynia została wysłana do weryfikacji, turbiny i wtryski również wysłane do sprawdzenia (auto docelowo ma mieć około 500KM i 700NM) i chyba mam potencjalną firmę która mi to zrobi mianowicie Kreator Mocy z Warszawy.

 

Cały etap odbudowy trochę jeszcze potrwa ale jak wspominałem auto robię dla siebie i kiedyś dostanie żółte tablice ;)

 

PS. Powie ktoś jak dodawać zdjęcia ???? Chętnie podzielę się foto-relacją

 

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam witam,

 

odbudowa idzie powoli do przodu, po niedzieli po trzech tygodniach oczekiwania przyjda dopiero pierscienie i komplet uszczelek do silnika. Czesci mechaniczne zamawia moj kolega mechanik, ktory mi odbudowuje auto ....

 

Na obecna chwile jest wiecej czekania niz zeczywistej budowy. Nie wrocily turbiny, wtryski i skrzynia....wszedzie kolejki i masakryczne czasy oczekiwania.....

 

Na pewno podziele sie wszystkimi nowymi informacjami odnoscie odbudowy... sam juz bym chetnie pojezdzil... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam witam,

 

a dzieje sie powoli. Mam juz lub dopiero komplet pierscieni i uszczelek, skrzynia po regeneracji (pisemna gwarancja na dwa lata bez limitu kilometrow), silnik rozebrany czeka jeszcze na turbiny ktore w tym lub w przyszlym tygodniu powinny wrocic z weryfikacji ( mam informacje, ze beda wypolerowane walki turbin i wymienione uszczelnienia jako ze jedna sie pocila wiec beda zrobione obie. Troche sie to przeciaga z powodu braku koncowki do maszyny ktora wywaza lopaty wirnikow turbin jako, ze jak na obecna chcwile bede chyba pierwszym w Polsce ktory robi/regeneruje turbiny tego typu.

 

W miedzy czasie na nowo obszywalem deske bo to czym byla obszyta to z pewnoscia nie byla skora ( nie wiem czy tym samym obszywa sie deski na europe i stany)

 

Wielu zdjec nie mam bo i nie wiele jest do pokazania ale pokaze po poludniu zdjecia z obecnego stanu jak mi sie wreszcie uda jakies dodac.... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbiny robione są w Rzeszowie, skrzynia w Poznaniu a wtryski u mnie na miejscu.

 

Co do adresów firm to dopytam kolegi i podam namiary w kolejnym poście.

 

http://imgur.com/a/pilsX

 

http://imgur.com/waCgrwd

 

Zdjęcia środka nieco słabe bo było już ciemno, wykładzina włożona "tylko tak" jeszcze nie prana, generalnie nie ma co pokazać póki co :)

Edytowane przez Holci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no to macie co robić, plan jest dobry pytanie co z tego wyjdzie pewnie za rok będzie wszystko wiadomo, czekam na dalszy rozwój sytuacji :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.