Skocz do zawartości

[F01/02] ZAKUP - porady, opinie, porównania.


Gość Elbich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. przy oglądaniu używanego F01 na co szczególnie zwrócić uwagę? Jakieś porady czego unikać, a jakiej ewentualnie szukać?- silniki, wyposażenie itp..

 

Kolejna sprawa to ciekaw jestem jakim modelem jest model F02?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Mam z grudnia 2010. Niestety są hałasy przy skręconych kołach i niskiej prędkości.

 

Bardzo dziękuję za ten wpis! Serdeczne Bóg zapłać!!!

Rozważałem F01, ale jeżeli ma tą przypałość z niewyjaśnionymi stukami z zawieszenia to absolutnie nie mogę kupić tego samochodu. Przy moim szczęściu do dziwnych awarii na pewno trafiłbym na taki egzemplarz, a tego bym nie uciągnął... :duh: :duh: :duh:

George Wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Bzdura ,mam 750 z 2009r z przebiegiem 160tyś, auto jeździ na 20tkach od urodzenia ;] Mam ją rok czasu, nic ale, to nic nie naprawiałem! Tylko jedno ale, nigdy żadnej 7emki nie kupiłem w Polsce. Pozdrawiam
WW.NAVIBOCIAN.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I tak trzymać :)

Moim zdaniem przy każdym aucie sprawdza się powiedzenie.. "jak dbasz tak masz". Pomijam sytuacje gdy kupujemy używane auto i nie znamy pełnej jego historii :(

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jak w każdym klekocie, budowa tego silnika nie jest jakaś specjalna. Wycieki, turbo, czy bardzo kopci jak się wejdzie na obroty i kolor tego dymu, czy dymi z otworu bagnetu i wlewania oleju, uklad dolotowy, przepływomierz.. Ogólnie szedłbym już w 740D albo 750D jeśli koniecznie szukasz klekota.
Petrolhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o diesle ,z tego co wiem egzemplarze z początku produkcji były kłopotliwe od 2010 było znacznie lepiej,też się rozglądam za jakimś 730d ale ciężko kupić takie auto z małym przebiegiem a jak już jest to wór kasy chcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 730D kupuje się do jazdy i musi mieć duży przebieg, jak ma mały to znaczy że wałek. Mały silnik który mało pali i lata się tym po trasach.

 

Zależy w jakim roczniku, jeżeli się ogląda egzemplarze poliftingowe można spotkać z niedużym przebiegiem,ale wiadomo taka odpowiednio więcej kosztuje,natomiast jeśli chodzi modele z początku produkcji to auto z przebiegiem poniżej 150 000 jest ciężko spotkać.

Edytowane przez tylmanito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efka ma więcej koni i momentu i nowy 8-mio stopniowy automat

Mylisz się kolego. Fka z 2009r to przed lift i ma 6 biegowy automat, dopiero po lifcie zmienili skrzynię na 8 biegową.

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efka ma więcej koni i momentu i nowy 8-mio stopniowy automat

Mylisz się kolego. Fka z 2009r to przed lift i ma 6 biegowy automat, dopiero po lifcie zmienili skrzynię na 8 biegową.

 

Dzięki za info,nie wiem czemu ale bylem przekonany,że ma tą samą skrzynie co mod 740d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efka ma więcej koni i momentu i nowy 8-mio stopniowy automat

Mylisz się kolego. Fka z 2009r to przed lift i ma 6 biegowy automat, dopiero po lifcie zmienili skrzynię na 8 biegową.

 

Dzięki za info,nie wiem czemu ale bylem przekonany,że ma tą samą skrzynie co mod 740d

 

Tak jak mówiłem wcześniej, przed liftem każda ma 6 biegowy automat. Niezależnie czy to 730d, 740d, 750i... Dopiero po lifcie, też niezależnie od silnika mają 8 biegów.

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.