Skocz do zawartości

Seria 7 - roczny koszt eksploatacji


schwagier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałbym zapytać o roczny koszt eksploatacji topowej limuzyny.

 

Chodzi mi konkretnie o 730/740 diesel xdrive. Przebieg ok. 25 tys. km rocznie. Jaki wychodzi przeciętnie koszt samego serwisu poza aso po gwarancji? Ile osobno kosztuje ubezpieczenie (auto garażowane w Warszawie, okolicach lub innym dużym mieście)? Pomijam kwestię kosztu paliwa, czy utraty wartości.

Jeśli macie porównanie, znacie kogoś, kto się wypowiadał, albo sami jeździcie takim autkiem, proszę o wypowiedź. Ostatecznie fajnie, gdyby wypowiedzieli się też właściciele innych konfiguracji f01, też benzyniaków. Zawsze to punkt odniesienia. No i jeśli macie porównanie z "piątką" f10, to też chętnie poczytam. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
740xd 2013r- ubezpieczenie 5600/rok (Wa-wa OC+AC max zniżki), spalanie - miasto 12, trasa 9-11l, Klocki przód z wymianą (ATE) ~ 400PLN Olej + filtr ~300 PLN. W sumie taniej niż 335i (głównie ze względu na niższe spalanie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Samochód służy mi głównie do jazdy w dłuższe trasy - na miasto trochę za mało poręczny, więc z DPF problemów nie ma. Per analogiam z 320d sądzę, że jeśli tylko przeloty po mieście nie ograniczają się do 10 km jednorazowo i tylko w korkach, to problemu być nie powinno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
740xd 2013r- ubezpieczenie 5600/rok (Wa-wa OC+AC max zniżki), spalanie - miasto 12, trasa 9-11l, Klocki przód z wymianą (ATE) ~ 400PLN Olej + filtr ~300 PLN. W sumie taniej niż 335i (głównie ze względu na niższe spalanie)

 


podaj namiary gdzie to robiłes ,super ceny za olej i klocki z wymianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

740xd 2013r- ubezpieczenie 5600/rok (Wa-wa OC+AC max zniżki), spalanie - miasto 12, trasa 9-11l, Klocki przód z wymianą (ATE) ~ 400PLN Olej + filtr ~300 PLN. W sumie taniej niż 335i (głównie ze względu na niższe spalanie)

 

Seria 7 i spalanie w miescie 12l., trasa 9-11l ? :shock:

Olej + filtr 300 PLN ? :shock:

Pojemność układu olejowego to 7,2l. + filtr + wymiana = 300 PLN? Pewnie jeszcze brutto.

Czyli jakiś warsztat dołożył do usługi?


Uwielbiam czytać takie nonsensy. Nie rozumiem tylko po co ludzie tak piszą/kłamią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
jako nowy uzytkownik 730d, nie mam jeszcze informacji (wiarygodnej) o spalaniu w miescie, ale na trasie - 750km wyszlo mi 6,4 litra, natomiast przez odcinek 100km przy ograniczeniu 80km/h (roboty drogowe na takiej dlugosci i z takim ograniczeniem) bylo... 5,4 litra - to wynik z komputera, wiec chyba malo wiele wiarygodny :P uprzedze pytania - tak, zrobilem reset sredniego zuzycia tuz po rozpoczeniu sie tego odcinka robot drogowych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaufana opcja trasa/miasto z większością trasy 11L -spokojna jazda w okresie zimowym .Zajechałem do mechanika jak byłem w Lublinie ,chciałem coś wymienić ,nawet duży zakład prezentował się nieżle.Mówi tak jak się do tego samochodu nie dotykam ,proszę pojechać tu i tu roboczogodzina 280zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaufana opcja trasa/miasto z większością trasy 11L -spokojna jazda w okresie zimowym .Zajechałem do mechanika jak byłem w Lublinie ,chciałem coś wymienić ,nawet duży zakład prezentował się nieżle.Mówi tak jak się do tego samochodu nie dotykam ,proszę pojechać tu i tu roboczogodzina 280zl.

 

:shock:


yyyy..... to gdzieś Ty (do kogo) pojechał w Lbn. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam 730D 2008 z przebiegiem 260 tys. Rok temu mial 205 i zrobilem 55 tys. Roczny koszt wyszedl 35 tys. zl :).


Wliczajac opony na zime. Glowne naprawy to skrzynia 6600, tylne tuleje belki, tulejki dyfra i geomtria w ASO - 5 kola. Pozniej wahacze, klocki, tarcze, wywazanie walu, czujniki, zamki soft close x2, klamki dotykowe, xenony itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 730D 2008 z przebiegiem 260 tys. Rok temu mial 205 i zrobilem 55 tys. Roczny koszt wyszedl 35 tys. zl :).


Wliczajac opony na zime. Glowne naprawy to skrzynia 6600, tylne tuleje belki, tulejki dyfra i geomtria w ASO - 5 kola. Pozniej wahacze, klocki, tarcze, wywazanie walu, czujniki, zamki soft close x2, klamki dotykowe, xenony itd itd.

 

i tu się z Tobą zgodzę!

Roczny koszt BMW serii 7 na oryginalnych częściach to minimum 20k rocznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.