Skocz do zawartości

E65 3.0D 218KM Moduł/Sterownik silnika Serwis Olej. SOFT!


Breras

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielę się sytuacją, którą osobiście przeżyłem.

BMW E65 3.0D 218KM.


Generalnie w pewnym momencie podczas jazdy odczułem delikatny spadek mocy (niewyczuwalny dla kogoś kto wsiadłby za kierownicę po raz pierwszy), przyrównałbym to do uszkodzenia wałka rozrządu.

Po zeskanowaniu brak błędów ALE! padł pomysł, że to może być "moduł/sterownik silnika" + nie było "wyważenia", została odpięta klema na kilkanaście sekund i załączona ponownie. POMOGŁO!

W tym samym czasie zbliżał się serwis olejowy, wg. komputera co 30k ale wymieniam co 10k. Dodam, iż inspekcja olejowa nie chciała się skasować z 20k na 30k. Stwierdziliśmy, że nie chce się skasować bo jest to "za blisko 30k" więc dałem sobie z tym spokój.

Co dalej, serwis zjechał do zera, czerwony komunikat nt. wymiany oleju. Spadek mocy (delikatny) powrócił + dodam, że obrotomierz delikatnie falował.

Olej wymieniony, mikrofiltry, filtry powietrza, oleju, paliwa.

i.... serwis olejowy dał się skasować ale tylko do ZERA (pokazywał 0 zamiast 30000) i jechał dalej na minusie.

Skan...... okazało się, że jest kłopot z modułem silnika. Oczywiście decyzja o wgraniu nowego oprogramowania.


Oczywiście możliwe sytuacje:

- kupienie drugiego modułu i zrobienie klona

- niektóre moduły mogą "nie wstać" czyli nadawałyby się do wymiany generując koszt

- CAS do roboty.


Komputer pokazał 16 modułów, które chce zaktualizować i.... w ASO przy mojej decyzji o przeprowadzeniu tej akcji dostałbym oświadczenie do podpisania, że jak któryś moduł "nie wstanie" to mam nie mieć pretensji i wymiana modułów odbędzie się na mój koszt.

Decyzja: aktualizujemy!

Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu najnowszy soft wgrał się bezproblemowo, wszystkie moduły "wstały", soft zaktualizował cały wóz.

Samochód wręcz odżył, zaczął lepiej jechać, diesel zaczął wręcz mruczeć zamiast klekotać (oczywiście zachowując normy).


W chwili obecnej jest wszystko si!

Edytowane przez Breras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.