Skocz do zawartości

Wyskakują wszystkie kontrolki na liczniku abs, trakcja park


stefcio355

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem w mojej 745i przedlift...  polega on na tym że w czasie jazdy nagle wywali wszystkie kontrolki abs, kontrola trakcji, park , dynamic drive, servotronic itd , wskazówki prekosciomierza I obrotomierza spadają do zera, skrzynia wchodzi w tryb awaryjny, wtedy muszę stanąć zgasze auto, wyciągnę kluczyk, włoze odpale i świeci tylko kontrola trakcji czasami się zdarzy że znowu wywali wszystkie systemy. Podpinalem kompa i w każdym sterowniku błędy z szyny CAN i magistrali. Sprawdzałem już wszystko praktycznie co wyczytałem na forum co może być przyczyną a mianowicie sterownik od abs wykluczylem bo jeździłem z odpieta wtyczka i też wywaliło resztę sterowników po przejechaniu pewnego odcinka, sterownik od recznego w taki sam sposób wykluczylem( jest sprawny) , bezpieczniki wszystkie sprawdzone 3 razy, pod kanapa wszystko ok sucho, akumulator jest dwuletni ale też sprawdziłem urządzeniem i jest dobry, sterowniki wszystkie z pod szybia wyciagalem piny wyglądaja ok a kostki zafukalem kontakt spreyem, pod dywanikami wszędzie sucho , pompę wspomagającą również sprawdzałem i jest ok , ładowanie sprawdzałem na aku i wacha się 14.6-15V,  jedyne co znalazłem to w jednej kostce przy Power module zasniedziale piny rozebralem go i na płytce nie widac żeby było coś upalone, złożyłem kostkę kontakt spreyem potraktowałem ale i tak nie pomogło... już nie wiem gdzie mam ręce wsadzić jak by ktoś miał jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić to bardzo bym prosił o radę.  Jestem mechanikiem także nie mam problemu z komputerem jak by trzeba było podłączyć. Dzięki z góry za pomóc

Link do filmiku jak to wygląda

https://youtu.be/1bPUxue7_XE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magistrala can w pierwszych modelach a konkretnie w modelach bez dwuch przycskow nad kolkiem z idrive jest problematyczna i tez stad sie wziela opinia ze elektryka szwankuje w e65 :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jak w czerwcu kupilem swoją 730d to mialem podobnie, od czasu do czasu wyskakiwaly wszystkie kontrolki , błedy w ista dotyczyly b.wielu modułów.

Po przestudiowaniu tematu zrobilem tak :

-rozkręciłem sterownik abs (chwila roboty) i podoginałem te duze blaszki w nim, wyjałem lewy i prawy czujnik abs i wyczyscilem je.Na koniec zrobiłem istą adaptacje sterownika abs.I jak reka odjąl..do dzis kontrolki sie nie pokazaly.

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.