Skocz do zawartości

Winkfp, ncs zmiana vin TCU1.5 Most ECE


krzych_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Mam pewien problem. W BMW E65 2005.06 wymieniłem moduł bluetooth z Everest E65 ECE na TCU1.5 MOST ECE nr 9149615, po to aby móc podłączyć auto z telefonem przez bluetooth. Jest teraz w mmi ikonka phone, bluetooth się podświetla, parowanie również, przy próbie parowania pojawia się w telefonie urządzenie BMW02092 klikam połącz wpisuję pin z TCU1.5 MOST i po chwili mam informację " nie udało się nawiązać połączenia.."


Przy próbie zczytania w ncs TCUM - codiren lessen wywala błąd coapi2041.


W Winkfp przy próbie wpisania Enter ZUSB numeru 9231089 - taki jest numer pobrany z inpy ( tego nowego TCU1.5), wywala błąd "Error on determining the ZB number", W Winkfp mam wgrane dane spdaten od E65 i tam tego numeru nie ma. Zgrałem sobie spdaten od E70 i tam już ten numer 9231089 jest. Zamieniłem pliki data z e70 do e65 dla TCUM tak aby WINkfp widział numer 9231089 i zrobiłem zmianę VIN, poszło bez problemu, ale nadal nie mogę odczytać ustawiań TCUM i telefon nadal się nie może sparować.


W ncs gdy wybiorę ecu TCUM przed próbą zczytania pojawiają się napis z nazwami plików między innymi: tele60_2.prg, TCU_MOST.C02 , w spdaten mam też oprócz tele60_2.prg też tele60_3.prg oraz TCU15MOS.cxx(xxcyfry) , można je podmienić? Może w tym problem?


Walczyć z tym czy wymienić na EVEREST E65 ECE z 2006 roku? Co myślicie?

Proszę jeszcze o informację czym w zasadzie różnią się EVEREST od TCU1.5 MOST?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:


Problem polega na tym , że TCU1.5 MOST , który nabyłem ma wgrane oprogramowanie nr 9231089 , a ostatnie oprogramowanie przewidziane dla E65 to 9206778A. Dlatego działa nieprawidłowo. Teraz muszę sprawić, aby cofnąć wersję oprogramowania do 9206778A. Jak to zrobię napiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.