Skocz do zawartości

E65 nie działa klimatyzacja lewa strona


Marcin330D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent 730d, byłem oglądać przed zakupem i martwi mnie niedziałająca klimatyzacja lewej strony. Co to może być? Klapy? Zawory ? Prawa strona ok. W idrive ustawienia lewej i prawej strony identyczne, a prawa dalej nie chłodzi.... Proszę o radę
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia:


- klimatyzacja (nabicie, szczelność układu)

- czujniki wewnątrz kabinowe

- sprawdzenie czy działają silniczki sterujące

- sprawdzenie czy to co zaznaczysz idrive zostaje włączone, być może to co zadajesz do wykonania nie jest zatwierdzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia:


- klimatyzacja (nabicie, szczelność układu)

- czujniki wewnątrz kabinowe

- sprawdzenie czy działają silniczki sterujące

- sprawdzenie czy to co zaznaczysz idrive zostaje włączone, być może to co zadajesz do wykonania nie jest zatwierdzane

 



- klimatyzacja nabita, szczelna, z prawej strony działa, a jest to jeden układ freonowy, nie dwa. W razie nieszczelnośći, klimatyzacja by nie działała lub działałaby kiepsko z obu stron....

- czujniki wewnątrz kabinowy? Co to ma znaczyć? nastawiam w manualu na 16 i ma dmuchac zimnym, co ma czujnik? Rozumiem w auto ale w manualu? bez sensu....

- silniczki sterujace czym? klapami? Decha do rozebrania....

- lewa i prawa strona tak samo ustawiona, prawa chłodzi lewa nie....

330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabita i szczelna klima dużo podpowiada - sprawny układ.



Silniczki sterujące klapami nie są sprawdzalne bez rozbierania deski rozdzielczej, niestety.

Wierz mi, widziałem przypadki spie*dolonych czujników wewnątrz kabiny.


i.... sprawdze czy to co zaznaczysz idrive zostaje włączone, być może to co zadajesz do wykonania nie jest zatwierdzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
ja akurat pracuje zawodowo w klimatyzacji (stacjonarnych, zasada taka sama) na takie objawy składa się wiele czynników, ale jest to możliwe. Rozprężony freon powinien schłodzić cały wymiennik, jeżeli jest go mniej zachodzi możliwość schłodzenia jedynie połowy wymiennika, a nie jego całości. Częsty przypadek w zaniżonej ilości czynnika w układzie. Oczywiście zależy jak jest zbudowany wymiennik i jak są poprowadzone przez niego kanały nawiewne. W tym przypadku wychodzi na to że parownik pracował tylko na prawą część samochodu. Co ważne jest tylko jeden parownik, to kanały rozdzielają przepływ powietrza przez parownik. Więc jeżeli brakuje czynnika w układzie (dużo czynnika np. nieszczelność) to nie będzie chłodzić lewa i prawa strona.
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.