Skocz do zawartości

Brak ciśnienia oleju N62


Sh0vv

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem braku ciśnienia oleju w silniku N62B44. Początkowo podejrzenie padło na czujnik ciśnienia oleju ale niestety po wkręceniu manometru w jego miejsce jest 0. Uszkodzenie manometru też nie wchodzi w grę ponieważ na odpalonym silniku i odpięciu manometru olej z wężyka zaczyna lecieć delikatnie dopiero po chwili i to bardzo delikatnie. Góra silnika została uszczelniona w trakcie poszukiwań problemu i zabrałem się za dół. Po zdjęciu miski olejowej nie zauważyłem wewnątrz żadnego brudu ( olej zmieniany systematycznie co 10tyś km ). Filtr oleju także nie zawierał syfu. Spoglądając na pompę rzucił się w oczy dość spory luz łańcucha napędzającego pompę. Filmik:

https://drive.google.com/open?id=1dp6_4g3Z3F58Lkf0OuoF9NY9rp9VNBQE

Pompa została rozebrana i nie wykazuje żadnych oznak zużycia ani nie posiada luzów. Zawory w pompie także czyste i w dobrym stanie. Nie mam już pomysłów co może powodować aż taki spadek ciśnienia że nawet wskazówka manometru nie drgnie. Może ktoś ma jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Mam ten sam problem z BMW E60 545i wymieniona została pompa oleju a mimo to ciśnienia oleju nie ma wcale, wynosi 0. Olej nawet się nie pokazuje w manometrze po wykreceniu wężyka, chciałem zapytań czy może rozwiązałeś swój problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.