Skocz do zawartości

Problem z PDC


sebol45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój problem wygląda następująco: PDC raz działa a raz nie, dzisiaj wyciągnełem auto z garażu - nie ruszałem go 2 dni czujniki działały i wszystko jest Ok, ale po godzinie jazdy, zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu nagle błąd i brak PDC. Prosiłbym o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie PDS działało jak było zimno,tak ok 0stopni, jak zrobiło się ciepło występował błąd, po podłączeniu pod kompa pokazało który czujnik walnięty, po założeniu nowego działa i latem i zimą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem wygląda następująco: PDC raz działa a raz nie, dzisiaj wyciągnełem auto z garażu - nie ruszałem go 2 dni czujniki działały i wszystko jest Ok, ale po godzinie jazdy, zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu nagle błąd i brak PDC.

 

Miesiąc temu miałem analogiczny problem. Diagnoza - padły 2 czujniki. W serwisie powiedziano mi, że komputer wykrywa

uszkodzony czujnik i "wyłącza" wszystkie pozostałe czujniki sygnalizując błąd. Czasami nie wykryje uszkodzonego czujnika i "pozwala"

pozostałym działać - dlatego PDC raz działa a raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój problem wygląda następująco: PDC raz działa a raz nie, dzisiaj wyciągnełem auto z garażu - nie ruszałem go 2 dni czujniki działały i wszystko jest Ok, ale po godzinie jazdy, zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu nagle błąd i brak PDC. Prosiłbym o odpowiedz.

U mnie było tak samo. Okazało się że jeden czujnik był walnięty z tyłu. Włącz PDC i po kolei słuchaj czy cykają. Kupiłem używke za 150 i wszystko ok. Wymiana czujnika trwała 5 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze komus to pomoze - u mnie tez czujniki od czasu do czasu przestawaly dzialac ale pomagalo im po prostu umycie bo sie pozabłocały, zwlaszcza te z tylu. wystraczylo przetrzec na mokro czujniki i ponownie uruchomic zaplon i bledu nie ma.

przez jakis czas nie moglem tego ogarnac ze to musi byc po prostu czyste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja mam inny problem z PDC jeden z czujników przednich co jakiś czas sygnalizuje przedmiot w bliskiej odległości (mniej niz 30 cm pisk) którego oczywiście nie ma. Teraz jest dość wilgotno możne coś nie styka nie kontaktuje. Czujnik oczyściłem zewnętrznie wiedz zabrudzenia nie powinny na to wpływać.

Co sadzicie, wymiana czujnika czy sprawdzić styki. A jeżeli sprawdzić styki to w którym miejscu w aucie zbiegają się czujniki do jakiegoś sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy przyłożyć ucha ,czujnik może pikać a nie będzie mierzył odległości , czyli kibel ,czujnik trzeba sprawdzić kijem ,oddalając i odwrotnie auto podpięte i pod kompa i wybrany odpowiedni test,samo pikanie można sobie wsadzić w d...ę :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejscie do diagnostyki macie z lat 80.

nistety do 7 trzeba kompa, i niewiem dlaczego to dla niektorych jest problem

skoro niechcecie placic komus za diagnostyke to powinniscie sie troche wysilic i samemu zmontowac sobie podstawowego kompa z fejsem za 150zl ktorego cena bedzie naprawde nieduza

i zwruci sie szybko.

pozdr

zycie zaczyna sie po 50i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
witam, u mnie problem z PDC pojawil sie kilka dni temu, objawy to 3 czujniki z tylu caly czas pokazuja przeszkode niezaleznie czy tam cos jest czy nie ma i jest oczywiscie ciagly sygnal na monitorze, czujniki z tylu wszystkie cykaja wiec wydaje sie ze sa ok, przez rutyne sprawdzilem czujniki z przodu i okazalo sie ze jeden walniety wiec go wymienilem myslac ze problem calkowicie ustapi jednak tak sie nie stalo, sprawdzilem modul PDC jedna ze wtyczek byla zasniedziala, oczyscilem dokladnie ale po podpieciu bez zmian, inpa wykazala jeden error o nazwie "converter power vl" rozumiem znaczenie slow ale nie mam pojecia o co dokladnie chodzi, prosze o pomoc zaznajomionych w temacie, z gory dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata później...
Witam odświeżam temat , u mnie PDC działa , ale jak podłącze iste to go nie wykrywa a w iście/p każe mi zrobić procedure wymiany ale na niej sie zapętla i nie może jej zakończyć. Może któryś z forumowiczów wie o co chodzi ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Czy spotkał się ktoś z problem zaśniedziałych styków od czujników PDC ? Odkąd zaczęły się mrozy, śnieg z deszczem i oczywiście wszędzie obecny piach i brud. Mam problem z czujnikami PDC, w ogóle mi nie działają. W lecie było wszystko ok. Myślicie, że trzeba je wyciągnąć i przeczyścić ? Mam INPĘ i wiem, które nie szfankują. Nie mam też za bardzo kiedy tego zrobić ale już coraz bardziej irytuje mnie parkowanie. Wręcz dopiero teraz zauważyłem jaką krową jest E39 ale uwielbiam ją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Siema. Mam problem z pdc w x5. Padł najpierew lewy przod wymieniłem. I zaczął sie cyrk. Na inpie czy ista d błędów nie ma. Tylne lewe czujniki pokazują tak jakby była jakas przeszkoda i piszcza co chwile. Wymienilem obydwa i dalej to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich pacjent e65 rok 2004

Mam taki problem z PDC że nie działa wogóle tzn. po podpięciu do kompa pokazuje błąd 9E3B 2E . Czujniki nie cykają ani z przodu ani z tyłu. Po przetłumaczenie błędu brak zasilania ale sprawdziłem do modułu prąd niby dochodzi, zmierzylem ten prąd przy wtyczce tam gdzie jest 6 kabli. Rozumiem że te dwie pozostałe wtyczki to są wyjścia do czujników na przód i tył. Poprawcie mnie jeśli się mylę . Moduł sprawny sprawdziłem go w innym aucie i działa .

Pomocy co może być powodem tej awarii. :mad2:


Dziś sprawdziłem dokładnie prąd dochodzi i wychodzi z modułu ale już go nie ma np. z przodu czy gdzieś po drodze jest jeszcze jakiś moduł , przekaźnik co by blokowało prąd :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Bezpieczniki sprawdziłem w pierwszej kolejności są wszystkie sprawne. A co do czujników to dziś sprawdzę i dam odpowiedź. Co do modułu to prąd z niego wychodzi sprawdziłem miernikiem w tych dwuch kostkach oby to któryś czujnik , wiem że dwa były wymieniane a jeden jest prawdopodobnie nie oryginalny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.