Skocz do zawartości

730d czy 745d


piosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - jestem nowy na tym forum.

Czy ktoś mógłby napisać kilka słów i porównać BMW E65 z silnikami 3.0 i 4.5 diesel. Starałem się poszukać informacji, ale znajdowałem zazwyczaj suche dane fabryczne, które nic w zasadzie nie mówią.

 

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam serdecznie

pios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo moim zdaniem 730d za słaby do takiego auta a 745d hmm wolaał bym 745 benzynke :lol:

 

ale niech może sie wypowiedzą użytkownicy obu modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj tez jestem tu nowy mam 730d z 2003 i naprawdę auto jest godne Twoje obawy przed brakiem mocy raczej są niepotrzebne bo te 3 litry mu wzupelnosci wystarcza no nie jest to auto sportowe ale na programie sport tez wiele potrafi co do 4 litrowego Disla to różni się jedynie silnikiem i elastyka jest bardzo podobna do 3 Litrowego oczewiscie wyposażenia się różnią wszystko jest zależne od opcji jaka kupisz ale wielkich różnic raczej nie ma tylko trochę wiecej mocy co do spalanie to moja 3 pali 6,8 litra w trasie a w mieście nawet i 10,9 weźmie Z tego co się orietuje to 4 litry pali o 2,5 wiecej (wszystko zależy od twojej nogi) Ja polecam 730d pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

745d to majsterszyk, moment obrtowy wciska w fotel. 730d to wozidło w porównaniu z tym silnikiem.

 

Niestety koszta eksploatacji moga Cie zabic w przypadku padu czegoś w tym silniku (bo ma 2 turbo, 8 wtrysków i 150 problemów - no chyba ze kupisz auto zadbane, pewne i bedziesz mial duzo szczescia).

 

Poza tym to jest jednostka niesamowita i na pewno warta zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem różne oferty i stanąłem na 2-ch. O wyposażeniu nie piszę, bo różnice są na tyle minimalen, a auta tak bogato wyosażone, że to nie ma znaczenia.

 

1: 745d - 2007r, 40.000 przebiegu i przede wszystkim BMW Premium Selection, czyli z gwarancją

 

2: 730d - 2006, 70.000 przebiegu i bez gwarancji, ale o 1/4 tańszy...

 

serce podpowiada 745, księgowa 730 :twisted:

 

Pozdrawiam

pios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem różne oferty i stanąłem na 2-ch. O wyposażeniu nie piszę, bo różnice są na tyle minimalen, a auta tak bogato wyosażone, że to nie ma znaczenia.

 

1: 745d - 2007r, 40.000 przebiegu i przede wszystkim BMW Premium Selection, czyli z gwarancją

 

2: 730d - 2006, 70.000 przebiegu i bez gwarancji, ale o 1/4 tańszy...

 

serce podpowiada 745, księgowa 730 :twisted:

 

Pozdrawiam

pios

 

Rozum powinien 750i ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwieksza roznica bedzie raczej tylko przy wyprzedzaniu zauwazalna (wiecej aut na raz mozna wyprzedzic :wink: ) oczywiscie na plus modelu 745D. Jezdze dwoma modelami (zaleznie od mojego humoru :D ). 745D na pewno bedzie drozsze w eksploatacji, moze nie od razu. Jak @Zodiac napisal: eksploatacja w 745D moze zabic! (naszczescie mnie to nie spotkalo lecz bedac w serwisie nie jednokrotnie slyszalem i rozmawialem z innymi posiadaczami tego modelu co i za ile musza wymienic. Hamulce w 730D sa tansze bo mniejsze :mrgreen: Ogolnie moge potwierdzic to co napisal @kasa1984. Ile pala? tak jak @kasa1984 napisal 2-3 litry roznicy pomiedzy oboma modelami. Czy akurat 6,8l/100km osiagalne? Jasne, poza miastem 3.0D przy 80-90km na pewno. Ja uwazam ze najbardziej optymalna jazda 730D i 745D to 120-160km - przy tych predkosciach pali srednio 8.3l/100km(730d) i okolo 2,1l wiecej 745d. Mi wystarczy. Prestiz i wygoda. Jezeli chodzi o moc w 730D mozna zawsze chipnac go. Poprawe osiagow od razu widac.

 

Jezeli mialbym sie do czegos przyczepic to wlasnie 730D przy wyprzedzaniu brak nieraz mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam przymierzam się do zakupu auta. Zastanawiam się tylko który z silników wybrać kusi mnie bardzo ten większy diesel. Tylko pytanie do znawców tych pojazdów jak jest z tym 4,5L dieslem awaryjność interesuje mnie w szczególności, kultura pracy, osiągi, spalanie?

Z góry dziękuje za odpowiedź dodam tylko, że auto po 2006r (po liftingu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

745d pali nie wiele wiecej od 730d. Miasto 12-14. Trasa 8-10l.

Zawieszenie wzmocnione takie same seryjnie jak 760i. Najwieksze tarcze jakie montuja do e65.

Do setki 6.5 s wysytarcza jak na taki gabaryt.

Ogromny moment oborotowy.

Po chip tuningu maja 381 km i kolo 870 nm.

 

Duzo wiecej frajdy 745d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam 740d ale nastepne bedzie 745d, V8 to jednak V8. 4.5d jest bardziej dopracowane ni 4.0

spalanie tak jak napisal przedmowca nie duzo wieksze niz w 3-litrowym, koszty utrzymania wiadomo wszystko x2, ze swojej strony napisze ze przez 3 lata robie tylko eksploatacyjne filtry oleje itd, zawieszenie trzy lata temu robione do dzis ok 80 tys nalatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę stary temat.

Chciałem zapytać czy są na forum użytkownicy 745d ?

Jestem prawie zdecydowany na taką wersję, rocznik nie ma znaczenia bardziej liczy się stan auta i jego bezwypadkowość.

Proszę o wypowiedzi jak wygląda awaryjność tego modelu i czy warto dla osiągów interesować się tą wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osiągów to szukaj M5. Po programie 745d jedzie jak 750i. Nie wiem co Ci napisać o awaryjności, bo nic mi się nie zepsuło. Jestem zadowolony z tego silnika. Rocznik ma takie znaczenie, że wersje 330km/750Nm były od 2006r, ale to kwestia oprogramowania, bo osprzęt ten sam. Jak szukasz zadbanego i bezwypadkowego z niskim przebiegiem to powinieneś być zadowolony. Silnik jest dopracowany.
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...
Witam wszystkich. W poszukiwaniu informacji na temat E65 modelu 745d trafiłem tutaj. Czy możecie mi powiedzieć jako użytkownicy w/w modelu - warto na chwilę obecną iść w ten model ? Rocznik 2005/2006 silnik 330KM, przebieg jak to w Polsce trudny do odgadnięcia ale niby 370kkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W poszukiwaniu informacji na temat E65 modelu 745d trafiłem tutaj. Czy możecie mi powiedzieć jako użytkownicy w/w modelu - warto na chwilę obecną iść w ten model ? Rocznik 2005/2006 silnik 330KM, przebieg jak to w Polsce trudny do odgadnięcia ale niby 370kkm

 

Zadbany model będzie naprawdę drogi a model niewiadomy to będzie skarbonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukalem 745d pol roku, nie znalazłem w tym budżecie który mialem, kupiłem 730d za 45k. Za dobre 745d trzeba dużo wiec3j dać. Takie jest moje zdanie, ja wiem że Janusz kupilby taka za 20k. Teraz Nie zaluje że mam 730d, wczoraj wrocilem z Chorwacji 1600km srednie spalanie 7L, stała predkosc na trasie 140km/H, srednia predkosc z Całej trasy 107km/h Pozdrawiam


PS

jeździłem 745d, samolot, naprawde samolot. Brat ma S63 ale 745d po małej modyfikacji, moze z nim stawać. 2 litry więcej na 100km niż 730d, a ona i tak pali 10 średnia.

330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Szukalem 745d pol roku, nie znalazłem w tym budżecie który mialem, kupiłem 730d za 45k. Za dobre 745d trzeba dużo wiec3j dać. Takie jest moje zdanie, ja wiem że Janusz kupilby taka za 20k. Teraz Nie zaluje że mam 730d, wczoraj wrocilem z Chorwacji 1600km srednie spalanie 7L, stała predkosc na trasie 140km/H, srednia predkosc z Całej trasy 107km/h Pozdrawiam


PS

jeździłem 745d, samolot, naprawde samolot. Brat ma S63 ale 745d po małej modyfikacji, moze z nim stawać. 2 litry więcej na 100km niż 730d, a ona i tak pali 10 średnia.

 

Zgadza się 4.5d samolot. Mam dwie E65 730d po programie i 745d serie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.