Skocz do zawartości

Pomozcie,trans. failsafe prog i lampka od DBC


PRZEMAS-GLASGOW

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

BMW E38 728i 99r (tylko benzyna) przebieg 140 tys

 

jadac dzisiaj z pracy zapalila mi sie lapma od DBC (taki wykrzyknik w koleczku,zadnych innych napisow) i w momencie gaszenia silnika pojawil sie napis TRANS. FAILSAFE PROG

 

dodatkowo dodam ze w czsie jazdy kiedy sluchalem radia zaczelo troche trzeszczec ,jakby jakies zaklocenia sie zrobily (nie wiem czy to ma cos wspolnego )

 

Byl bardzo niski poziom paliwa.

 

Zgasilem silnik ,zatankowalem samochod i po odpaleniu silnika tych kominikatow juz nie bylo ,(zaklocen tez nie ,radio dziala idealnie)automam mam ze speedtronikiem

,chodzi idealnie ,biegi wchodza bardzo plynnie i bez zadnych szarpniec.

 

Powiedzcie czy mam sie martwic ,czy moge nim dzisiaj pojechac do znajomych (100km) bo nie wiem co robic??

 

czy jak jest to komunikat to znaczy ze zawsze na 100% jest problem ,czy czsami sa pomylki??

 

 

witam ponownie

wlasnie bylem sprawdzic poziom plynu hamulcowego i jest prawie max,niestety po krotkiej przjazdzce problem powrocil ,mianowicie pali sie kontrolka od DBC (ten wykrzyknik) i przy gaszeniu silnika jest napis Trans.failsafe prog.

 

Powiedzcie od czego zaczac ,najpierw jechac ze skrzynia czy co moge jeszcze sam spradzic??

aha ,co moze oznaczac ten napis ,czy pada skrzynia czy cos jeszcze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie komunikat jest nie codzienny :-)

 

Przeszukałem z nudów fora i:

 

If there was a "TRANS FAILSAFE PROG" message in your cluster, a fault has been stored and you should take it to your nearest BMW center to see what the problem was. There are numerous things that can cause a fault of this nature.

 

I chyba ważniejsze

 

Electrical problems CAN cause the trans failsafe warning, but there is no way to know for sure. Take it one step at a time. Replace the battery and see what happens.

 

Więc spróbuj wymienić akumulator.

 

Jak by co podaję linka:

http://forums.bimmerforums.com/forum/archive/index.php/t-68088.html

 

pozdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trans failsafe = Getriebeprogramm.

 

Ten komunikat często pojawia się przy jakimś spadku napięcia (np. kilkakrotna próba rozruchu bez uruchomienia silnika w wielu przypadkach zaowocuje pojawieniem się tego komunikatu. Dotyczy to wszystkich skrzyń ZF 5HP - stare dobre 4HP daje radę nawet bez prądu:) Zatem zacznij od wymiany akumulatora na nowy/właściwy, nawet jeśli ten wydaje się być ok (Miałem kiedyś e34 z m60b30, które miało akumulator od malacza - komunikat pojawiał się bardzo często, pomimo, że rozruch kręcił jak należy) Jeśli skrzynia zmienia biegi jak należy, to nie spodziewałbym się jakichś problemów. Zobaczymy czy ustąpi po wymianie baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam.W mojej E -39 2003 3,0 D steptronic nagle, podczas ajzdy pojawił sie taki sam komunikat "PROGRAM FAILSAFE TRANSM.".OD momentu samochód momentalnie stracil moc.Ledwo ruszał z miejsca tak jakbym ruszał z 3 lub 4 biegu.Zrobił sie " mułowaty" i mogłem z niego wyciagnąc max. 170 km/h.Po około godzinie jazdy dałem mu odpoczać na okolo 0,5h.Po ponownym odpaleniu silnika komunikat sie juz nie pojawiał a silnik pracował z pełną mocą.Czy ktos zna przyczyne takiego achowania?Czy to może byc zwiazane z jakims defektem w skrzyni bigów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jakiś problem ze skrzynią a może właśnie jakiś problem z napięciem. Jak znowu się pojawi ten komunikat proponuję zatrzymać się wyłączyć silnik i włączyć jeszcze raz. Może pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.