Skocz do zawartości

Poszukiwanie taniego rozwiązania do odczytu błędów


Szponiasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Czy może mi ktoś pomóc w znalezieniu w miarę taniego rozwiązania do odczytywania błędów w E38? Myślałem, że będzie mieć OBD2, ale po wyjęciu zaślepki (na lewo od cupholdera) jest druga zaślepka w kształcie rzeczonego gniazda, ale pod nią jest pusto :/ Mam taki tani komputerek i przejściówkę BMW->OBD2 do podłączenia pod gniazdo pod maską ale nie wykrywa sterownika. Komputerek na pewno działa, sprawdzałem w niewiele nowszych samochodach różnych marek bezpośrednio podpinając bez przejściówki. Może ktoś kiedyś próbował dorobić brakujące gniazdo OBD2 w E38? W poliftach o ile się orientuję było w standardzie wcześniej chyba tylko jako opcja (więc podejrzewam, że mogę spróbować sam dołożyć w mojej) :(


Pomóżcie, bo nie mam żadnego dojścia do komputera oprócz płatnego a koleś woła ode mnie 50zł za każde podłączenie, a znowu mi się [BAD] coś jebie. Dopiero co miesiąc temu wymieniałem czujnik położenia wału, wszystko działało pięknie ładnie, dzisiaj przejechałem 50km, zostawiłem samochód na chwilę wyłączony, poszedłem załatwiać sprawy i znowu kręci i nie odpala... Po kilkudziesięciu próbach w końcu odpalił, wróciłem do domu i znowu kręci i nie pali...


Sorki za słownictwo, ale tyle lat bezawaryjna była i ciągle dbana, a teraz po prostu mnie do szału zaczyna doprowadzać...

http://i.imgur.com/CgYlyQw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem bo napisałem pod obd

Plz napisz. Moje rozwiązanie jest denerwujące, bo muszę zasilać tego starego lapka przez przetwornicę z gniazdka zapalniczki, baterii dawno dla niego nie da się kupić.

http://i.imgur.com/CgYlyQw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.