Skocz do zawartości

BMW e38 wymiana 2 drzwi od strony pasazera


brownie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Sprawa wyglada tak.Byl dzwon :).Kierowca ciezarowki przysnol na autostradzie.Odszkodowanie juz wyplacone (szkoda calkowita).

 

kWkpzMG.jpg

 

2 drzwi od strony pasazera do wymiany.Mam juz drugie idealne z lifta (kupilem cale drugie auto w kolorze):

 

https://www.ebay.co.uk/itm/302659060092?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1555.l2649

 

Moje pytanie.

Wymienial ktos juz cale drzwi?

U mnie biorca 1998-dawca 2000

Wiazka sie rozni?

Moze ktos doradzi zeby mi troche czasu zaoszczedzic prosze

 

Ps.Jesli ktos cos potrzebuje z tej e38 z ebay piszcie na priva-Ja tylko sciagam drzwi z niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiec tak wymiana tych drzwi to bulka z maslem :D Potrzebna jest druga osoba do pomocy.

Tak jak w filmiku z YT powyzej 2 sruby zawias- klucz 10,jedna sruba kostka -klucz 8,bolec ogranicznika odbezpieczyc wedlug filmiku powyzej i wybic mlotkiem.

Otwieramy drzwi przod i sciagamy drzwi tyl.Drzwi z polifta wskoczyly idealnie jak z fabryki :D .


Wiazki sie roznia maja inne kostki glowne(przedlift,polift),ale juz przelozone tylko nie podpiete.


Teraz pytanie czy centralne zamki sie roznia? Sa tam moduly ?

Jak ktos wie to niech podpowie prosze.Tak woogule to forum zeszlo na psy :D

Edytowane przez brownie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z innego forum cos poradzil.Poniewaz dawca to wczesny polift(na ramie wybite 1999) w dowodzie 2000 kostki powinny pasowac i centralny powinien dzialac.

Na to wyglada ze po wpieciu kostek wszystko powinno smigac.Jutro proba :) Wepne sie i zobaczymy czy centralny zadziala jak nie trzeba wywalic wszystko.

Klamki zewnetrzne i wewnetrzne z lifta maja podswietlenie tu jest jeszcze roznica(dodatkowe przewody w wiazce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dobra wiadomosc centralny drzwi tyl po wpieciu kostek smiga bezproblemowo :)

Trzeba bylo wyjac klamke na chwile tylko zeby wpiac jedna z kostek centralnego (wypiac ja latwo :) ),ale zeby ja wpiac koniecznie trzeba zdjac klamke.

Oto filmik jak to sie robi ,zajmuje to doslownie 5 sekund:




Wszystko dziala swietnie w drzwiach tyl.Postanowilem tez ze podlacze podswietlenie klamek wewnatrz i zewnatrz tak jak to bylo w polifcie.

Rozwalilem cala wiazke polifta i obciolem orginalne przewody ,podswietlenie klamki wewnetrznej jest podpiete 2 przewodami (fioletowy i brazowy) do do innych przewodow wewnatrz wiazki tak jak na foto ponizej:


r1HRtOO.jpg


Tbf2pkZ.jpg


Wiec tu nie bedzie klopotow z podpieciem.



Natomiast podswietlenie klamki zewnetrznej-wychodza dwa przewody zasilajace swiatlowod-niebiesko zolty,brazowy.

Brazowy sie konczy w wiazce i byl spiety z brazowymi,natomiast niebiesko-zolty to jest podejzewam sygnalowy bo wychodzi do kostki glownej.


yGLgaAO.jpg


I tu chyba sie wepne w podswietlenie dolne drzwi.Chyba ze jakis inny mi pomysl jeszcze zaswita :)

Na koncu tematu pokaze efekt koncowy podswietlenia.Moze komus sie przyda :)



Drzwi przod.Narazie rozkrecilem troche i poczekam jak bede mial wolny dzien i bedzie pogoda oczywiscie to zaczne walke z nimi od rana bo tak to popoludniami z do skoku robilem przy tylnich.

Wydaja sie troche bardziej skomplikowane,ale bede chcial przelozyc tylko wiazki i sprobowac czy wszystko dziala tak jak na tyle.

Wszytskie przewody takie same,ilosc przewodow i kolory to samo.

Moduly coz nie jestem pewien :?


0esWuzH.jpg


iFyEF6e.jpg


QKeX9pl.jpg


YB9LxEr.jpg


Niewiem na jakiej zasadzie dzialaja te moduly-byc moze trzeba bedzie przelozyc caly centralny z wiazka i modulem do swietego spokoju :?

Moze ktos cos podpowie prosze to by mi pracy zaoszczedzilo troszke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok drzwi przod tez zalozone :) Bylo latwiej nawet niz z tylem.Klamki nie trzeba bylo nawet wyciagac.Przelozylem cala wiazke razem z modulem i poduszka i wszystko ladnie smiga :)

Zostalo poukladanie ,pospinanie przewodow,podlaczenie podswietlenia klamek i zalozenie boczkow.

Szkoda ze nikt nic nie pomogl :? Jeszcze kilka lat temu to forum tetnilo zyciem,ale najwidoczniej wlasciciele e38 sie wykruszyli :) Mi tylko sie ciezko rozstac z e38,a juz jezdze nia 10lat i ciagle

jak w nia wsiadam mam usmiech na twarzy :)

Jeszcze wrzuce kiedys fotki jak wyszlo podswietlenie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.