Skocz do zawartości

e38 730d zf 5hp24 tryb awaryjny


piechus_stg

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam problem z moja bmw e38 730d. Wymienilem olej w swojej skrzyni biegow. operacja przeszla wzorowo. Skrzynia chodzila dobrze ale tylko dwa dni...Rano odpaliłem samochod i skrzynia przy wzuceniu na D ma objaw jakby sie slizgala i po sekundzie przechodzi w tryb awaryjny(jest cały czas na 5 biegu) ale idzie na nim jechać.... Wsteczny dziala normalnie... Czytalem cos o pekajacych koszach, lecz wtedy chyba by nie bylo zadnego biegu do przodu...a tu jednak w trybie awaryjnym idzie jechac. Mial ktos moze taki przypadek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz najechane w aucie ?

Przypuszczam ze mechatronik się skończył ?

Czy po wymianie oleju była robiona adaptacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Najechane ma "niby" 240000tys(po wygladzie we wnetrzu mysle ze tyle ma)....

Po zmianie oleju nie robilem zadnej adaptacji tylko raz sprawdzilem poziom oleju.

 

Ps: stary olej byl czysciutki, troche ciemniejszy od nowego. Na magnesach w misce bylo malo opilkow i nic nie pokojacego nie widzialem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech ci odczytają błędy i skasują je oraz zrobią adaptację, na początek to jak to nie usprawni skrzyni to niestety będziesz musiał oddać auto do fachowców, chyba że jeszcze przed tym wgrasz najnowszy soft do sterownika skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Bunia ma jeden blad w pamieci 59 "stalling speed". Po wykasowaniu go i odpaleniu auta nie ma go. Jak tylko wzuce D i dodam gazu" wyskoczy tryb awaryjny" i znowu pojawia sie ten blad.

 

Wie ktos moze co oznacza ten blad bo najprawdopodobniej tu tkwi przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy

Jestem nowym użytkownikiem i w wolnej chwili przedstawię się w odpowiednim dziale...

 

Do rzeczy

 

 

Kolego miły nie chcę Cię straszyć ale masz gruby przypał...

Pare dni temu jechałem swoją 7mką podczas jazdy na S wrzuciłem ( przy stabilnej prędkości ) D i jechałem dalej po zatrzymaniu sie na swiatłach puszczeniu hamulca auto ruszyło po dodaniu gazu słabo przyśpieszało jakby z 3 ( moje przypuszczenie ) zaraz wyskoczył tryb awaryjny skrzyni TRANS FAILSAFE PROG zatrzymałem się natychmiast zgasiłem auto...

Po odczekaniu chwili ( z myśla że sie poprawi ) odpalam auto ruszam i po chwili tak jak w Twoim przypadku to samo... Więc pełne gatki ...Odstawiłem auto pod blok i kombinacja restart kompa itp... nie pomagało... więc wybrałem się w piątek do serwisu skrzyn automatycznych na pobliskie Siedliska... przejechali się autem podłaczyli pod kompa szczytali błędy i miałem takie same co ty... Powiedzieli mi o KOSZU SPRZEGŁOWYM (KOSZ FORWARDu) czy jakos tak... sam kosz kosztuje 1650 zeta....

Jak powiedział ile będzie kosztowała naprawa to najświętsza matka boska mnie nie była w stanie uspokoić!! 4tysia !!!!! hmmm może jeszcze raz powiem CZTERY TYSIĄCE POLSKICH ZŁOTYCH!!! myśle sobie koleś gwiazdorzy lece po snickersa...

Po powrocie do domu i analizie w necie wszystko sie potwierdziło! to takie koszty! PONIŻEJ LINK jak to wygląda

http://midparts.com.pl/pl/p/5HP24A-Kosz-sprzeglowy-A-specjalnie-wzmacniany/904

Pan mi podliczył wszystko i nie ma sensu kupować używanej skrzyni jak masz w dobrym stanie skrzynie to tylko regeneracja

1650 ( KOSZ orginalny ZF ) + 600 ( zdjecie skrzyni i chyba zrozumiałem ze włozenie ) + 700 zeta ( olej do skrzyni orginalny ZF ) + nie wiem ile kosztują ale zestaw uszczelek = pi razy drzwi 4 TYSIE !!!!

 

Jedyne co może Cię teraz pocieszyć to fakt iż skrzynie ZF 5hp24 są mocnymi skrzyniami i to jedyny ( PODOBNO według tego pana ) element który się w nich psuje i jak się to zrobi to pożyje jeszcze długo

 

Będe opisywał Ci jak przebiegła moja naprawa a we wtorek bede mial zrobioną...MAM NADZIEJE ZE BEDZIE JAK NOWA :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Dzisiaj byłem u Pana fachury! Wszystkie przypuszczenia się potwierdziły... KOSZ SPRZĘGŁOWY był lekko naderwany i dwie tarczki spalone... moja skrzynia była rozebrana na części pierwsze... koszt naprawy nie uległ zmianie ale tylko ze względu na to, iż samochodem później już nie jeździłem tylko prosto do fachury...

 

Reasumując kolego! proponuje śmigać prosto do warsztatu specjalizującego sie w skrzyniach ASB najlepiej z ZF

Proponuje auto wziąć na lawete żeby tej skrzynki bardziej nie zajechać...

 

A tak wygląda mój uszkodzony KOSZ

http://c.wrzuta.pl/wm12261/c7bc7215001232c54fa7faf8/kosz_sprzeglowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam problem z moja bmw e38 730d. Wymienilem olej w swojej skrzyni biegow. operacja przeszla wzorowo. Skrzynia chodzila dobrze ale tylko dwa dni...Rano odpaliłem samochod i skrzynia przy wzuceniu na D ma objaw jakby sie slizgala i po sekundzie przechodzi w tryb awaryjny(jest cały czas na 5 biegu) ale idzie na nim jechać.... Wsteczny dziala normalnie... Czytalem cos o pekajacych koszach, lecz wtedy chyba by nie bylo zadnego biegu do przodu...a tu jednak w trybie awaryjnym idzie jechac. Mial ktos moze taki przypadek??

witam właśnie w tej chwili składaja 5hp24

takie same objawy na bank poszedł kosz -1350

6 tarczek ok 20 zł/szt

9,5 litr oleju po 40zł

filtr 40 zł

uszczelka 35 zł

robota ok 600

w sobotę będę wkładał już złożona

służe pomocą 504211016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy

Jestem nowym użytkownikiem i w wolnej chwili przedstawię się w odpowiednim dziale...

 

Do rzeczy

 

 

Kolego miły nie chcę Cię straszyć ale masz gruby przypał...

Pare dni temu jechałem swoją 7mką podczas jazdy na S wrzuciłem ( przy stabilnej prędkości ) D i jechałem dalej po zatrzymaniu sie na swiatłach puszczeniu hamulca auto ruszyło po dodaniu gazu słabo przyśpieszało jakby z 3 ( moje przypuszczenie ) zaraz wyskoczył tryb awaryjny skrzyni TRANS FAILSAFE PROG zatrzymałem się natychmiast zgasiłem auto...

Po odczekaniu chwili ( z myśla że sie poprawi ) odpalam auto ruszam i po chwili tak jak w Twoim przypadku to samo... Więc pełne gatki ...Odstawiłem auto pod blok i kombinacja restart kompa itp... nie pomagało... więc wybrałem się w piątek do serwisu skrzyn automatycznych na pobliskie Siedliska... przejechali się autem podłaczyli pod kompa szczytali błędy i miałem takie same co ty... Powiedzieli mi o KOSZU SPRZEGŁOWYM (KOSZ FORWARDu) czy jakos tak... sam kosz kosztuje 1650 zeta....

Jak powiedział ile będzie kosztowała naprawa to najświętsza matka boska mnie nie była w stanie uspokoić!! 4tysia !!!!! hmmm może jeszcze raz powiem CZTERY TYSIĄCE POLSKICH ZŁOTYCH!!! myśle sobie koleś gwiazdorzy lece po snickersa...

Po powrocie do domu i analizie w necie wszystko sie potwierdziło! to takie koszty! PONIŻEJ LINK jak to wygląda

http://midparts.com.pl/pl/p/5HP24A-Kosz-sprzeglowy-A-specjalnie-wzmacniany/904

Pan mi podliczył wszystko i nie ma sensu kupować używanej skrzyni jak masz w dobrym stanie skrzynie to tylko regeneracja

1650 ( KOSZ orginalny ZF ) + 600 ( zdjecie skrzyni i chyba zrozumiałem ze włozenie ) + 700 zeta ( olej do skrzyni orginalny ZF ) + nie wiem ile kosztują ale zestaw uszczelek = pi razy drzwi 4 TYSIE !!!!

 

Jedyne co może Cię teraz pocieszyć to fakt iż skrzynie ZF 5hp24 są mocnymi skrzyniami i to jedyny ( PODOBNO według tego pana ) element który się w nich psuje i jak się to zrobi to pożyje jeszcze długo

 

Będe opisywał Ci jak przebiegła moja naprawa a we wtorek bede mial zrobioną...MAM NADZIEJE ZE BEDZIE JAK NOWA :duh:

mój remont skrzyni ok 2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm cóż z tego co ja wyliczyłem z Twojego kosztorysu to ok 2550 wyszło za te graty itp... ale BTW

 

 

Mnie ostatecznie skasowano na 3800pln może to dlatego że w sto(L)nicy są większe ceny za wszystko....

 

Nawiązując do tematu ... Kolego jak z tą Twoją skrzynką...??? wiadomo coś już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

W sobote wyjme skrzynie i rozbiore....zobaczymy co sie okaze..

Jakby co to kosz mam namierzony ale przy okazji zregeneruje sprzeglo i zobacze jak reszta wyglada.

 

Dam znac czy polecialo to samo co u was[a podejzewam ze tak;)]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm cóż z tego co ja wyliczyłem z Twojego kosztorysu to ok 2550 wyszło za te graty itp... ale BTW

 

 

Mnie ostatecznie skasowano na 3800pln może to dlatego że w sto(L)nicy są większe ceny za wszystko....

 

Nawiązując do tematu ... Kolego jak z tą Twoją skrzynką...??? wiadomo coś już

 

Sorki zapomniałem dodać netto!!!

co do oleju to mam febi nr.14738-po 33zł .

masz racje w stolicy s ą duże koszty naprawy dlatego pokombinowałem i poszukałem chłopaka który mi lewuche zrobił po godzinach ,fakt że auto stało 2tygodnie

dzisiaj o 16 wkładamy skrzynie

wszystko sie okaże

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm cóż z tego co ja wyliczyłem z Twojego kosztorysu to ok 2550 wyszło za te graty itp... ale BTW

 

 

Mnie ostatecznie skasowano na 3800pln może to dlatego że w sto(L)nicy są większe ceny za wszystko....

 

Nawiązując do tematu ... Kolego jak z tą Twoją skrzynką...??? wiadomo coś już

 

Sorki zapomniałem dodać netto!!!

co do oleju to mam febi nr.14738-po 33zł .

masz racje w stolicy s ą duże koszty naprawy dlatego pokombinowałem i poszukałem chłopaka który mi lewuche zrobił po godzinach ,fakt że auto stało 2tygodnie

dzisiaj o 16 wkładamy skrzynie

wszystko sie okaże

pozdrawiam

 

 

sprzet jeżdzi nawet trochę lepiej niz wczesniej oleju weszło ok 7,5 litra

policzyłem dokładnie 1960 brutto flaszka i 600 zł naprawa

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak już wcześniej rozmawialiśmy u Ciebie wyszło Taniej!

pozazdrościć...

U mnie po naprawie skrzyni chodzi tak że nie czuć zmiany biegów ( wogóle ) i spalanie sie zmniejszyło;d Na chwile obecną na kompie 14.7 po miescie a było 17!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam...

Wyciagnalem moja skrzynie i oczywiscie pekniety kosz.

Na tarczkach nie widac zuzycia wiec wymienie sam kosz.

 

 

Namierzylem kosz w dobrej cenie wiec nie ma tragedi z naprawa:

 

Kosz-999zl

Komplet uszczelek: 650zl

Olej 10l 225zl

Filtr i uszczelka: 90zl

Przy okazji wymienie lozysko na walku 30zl

 

Czesci maja byc w piatek i w sobote bede skladal wszystko do kupy.

 

Ps: nie wiem za co warsztaty kasuja tyle pieniedzy. Rozebranie tej skrzyni,wymiana kosza i zlozenie nie zajmuje wiecej niz godz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.