Skocz do zawartości

Regeneracja amortyzatorów EDC w Nagengaście.


Jarek971

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas dzisiejszej rozmowy tel. z firmą Nagengast dowiedziałem się, że krzywy amortyzator EDC w dolnej części nie nadaje się do regeneracji. Myślałem, że tylko uszkodzona elektronika dyskwalifikuje go do naprawy? W tej sytuacji zmuszony jestem do zakupu nowego. Niestety koszt nie jest niski. Czy wymiana jednego na nowy zmusi mnie do zakupu również drugiego? Chodzi o przednie EDC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak, amortyzatory mogły stracić swoje właściwości. Mówi się, że 100 tyś to max dla amortyzatorów, potem olej traci swoje właściwości. Nie wiem czy u Pana winne są amortyzatory czy coś jeszcze. W samochodzie jest kilka czujników, które odpowiadają za pracę amortyzatorów. Być może tam coś jest uszkodzone lub wymaga kalibracji. Nawet ASO nie jest w stanie sprawdzić tych amortyzatorów. Oni zakładają, że są do wymiany jak są mokre od oleju lub przebieg jest powyżej 80 tyś. My zrezygnowaliśmy z regeneracji tych amortyzatorów właśnie z tego powodu, że potem mieliśmy kłopoty. Mimo dobrze wykonanej naszej pracy to klienci czasem byli nie zadowoleni, że dalej się źle jeździ czy buja i tak do końca nie było wiadomo gdzie jest wina. Czy w naszej pracy, czy w gdzieś w elektronice tych amortyzatorów czy też innych czujników. A niektórzy klienci wręcz przeciwnie, byli bardzo zadowoleni. Teraz doradzamy kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panie NAGENGAST, mam bmw 5 f10 z VDC przebieg 135tys km. Auto jest mało stabilne na drodze przy większy prędkościach, zawieszeni przód zrobione całe tył też plus geometria i tylko nie zostały wymienione amortyzatory i maglownica ( ale maglownica jest sprawa diagnoza dwóch mechaników). Amortyzatory suche nie mają wycieków ale pytanie czy mogły stracić sowie właściwości nawet gdy nie ciekną ? Mam wrażenie ze w trybie komfort bardzo nurkuje podczas hamowania i tam jakby go bujało, powiem szczerze ze nie jechałem identyczną z takim samym zawieszeniem więc mogą to być moje domysły ze są uszkodzone amortyzatory. Ale gdyby był to inny auto np audi a4 ze zwykłym zawieszeniem i by mi tak bujał przód to stawiałbym w 100 % na uszkodzone amortyzatory które nie trzymają....

Jak jedziesz w 5 osób to problem nadal występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.