Skocz do zawartości

735i Nie działa na wszystkie gary na gazie.


hubcio10111994

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Siemka!


Miałem bardzo podobnie w swoim M62TuB35, tzn auto zostawiłem u swojego mechanika na tzw "pierwszy serwis", wymiana oleju, uszczelek kolektora oraz pokryw zaworów, katalizatory itd


Jak odebrałem auto, to na gazie przejechałem może z 10 km i brakło gazu. Zatankowałem do pełna, odpaliłem i po przełączeniu na gaz auto zaczęło trząść się na gazie i nie równo pracować, po czym przełączyło się na benzynę. Generalnie auto samo się nie chciało przełączyć na gaz, musiałem sam to zrobić przełącznikiem..

Podłączyłem w domu auto pod interfejs od gazu i co dziwne nie było tam nic, ani mapy od gazu, wtryski i czujniki temperatury nie zgadzały się z tym co jest zamontowane. Temperatury gazu i reduktora były jakieś z kosmosu...

Doszedłem do wniosku, że sam tego nie ogarnę,bo gaz na dwóch parownikach, plus instalacja na pojedynczych wtryskach to póki co dla mnie zbyt skomplikowane.

Wybrałem się do gazownika (bardzo ogarniętego) i okazało się, że sterownik od gazu się "zresetował", dosłownie był czysty. Żadnych map ani nic. 30 minut ustawiania i "siódema" pięknie śmiga na gazie :)

U Ciebie podejrzewam podobny problem, tzn wina sterownika. Myślę, że bez wizyty u kumatego gazownika się nie obejdzie.

U mnie instalacja STAG 300- ISA, wtryskiwacze HANA a reduktory Zavoli

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.