Skocz do zawartości

Falujące obroty m30b30


damians_85

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na to iż jestem tu po raz pierwszy, chciałem wszystkich serdecznie przywitać.


Moje e32 z silnikiem m30b30 zmusiło mnie do tego abym się tu znalazł. Otóż chciałem uratować pewnego klasyka którego kupiłem w 2020r. Zaraz po kupnie na drugi dzień okazało się że sprzedający szczery nie był ponieważ auto falowało tylko na zimnym silniku przez około 1 minutę, potem było wszystko ok. Następnie w czasie ogólnych napraw mechanik doprowadził do tego, że teraz faluje (nieznacznie) też na ciepłym co jest denerwujące, ponieważ auto potrafi zgasnąć. Z tego co wiem wsadzał łapy do przepływki oraz zastosował emulator sondy, który zaraz po powrocie do domu sam wywaliłem. Zauważyłem jeszcze że jak odkręcę korek oleju obroty się stabilizują i pracuje równo.

Pierwsze podejrzenie pada na przepływkę, tylko jak to sprawdzić, żeby nie wydać na drugą 7-8 stów. Albo może odma, jeśli po odkręceniu korka oleju praca się poprawia?


- kable nowe

- świece nowe

- kopułka/palec nowe

- silnik krokowy czyszczony

- wszystkie filtry oleje, płyny wymienione

- dolot sprawdzałem sam (nie wiem czy zrobiłem to dokładnie) próbowałem nawet pryskać plakiem, i nic

- jakiś mądry poprzedni właściciel wyciął katy (miałoby to wpływ?)

- silnik podobno ok, ponieważ drugi mechanik sprawdzał ciśnienie na tłokach (wszystkie 6 garów po równo), powtórnie mył krokowca i rozłożył ręce :/

- zawory wyregulowane

- silnik czyszczony poprzez dwie zmiany oleju po 500km, po odkręceniu korka w środku czyściutko

- wszystkie wycieki zlikwidowane


Jeśli ktoś miał lub słyszał o podobnym problemie to prosiłbym o pomoc/podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.