Skocz do zawartości

m60b40 problem


szendzig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mianowicie mam problem ze swoim e32 m60b40 + LPG sekwencja. Auto dosłownie żyje swoim życiem, raz chodzi równo jak stół, a raz trzęsie budą jak opentane. Na odcinku 11km autem dosłownie jedzie się conajmniej dziwnie, na jednych światłach chodzi na 8 garów na drugich już może pracować na 4 do tego nie ma mocy i strzela z wydechu. Podsumowując aute pracuje na tyle cylindrów ile ma ochotę i nie jest to zależne od pogody i od tego czy jadę na benzynie czy LPG (mam wrażenie, że na LPG pracuje lepiej), sytuacja może się zmieniać co jakiś czas jadąc tym autem. Dla przykładu po wczorajszych jazdach auto nie chciało wgl pracować na 8 cylindrów, tego samego dnia w nocy wsiadłem w auto odpaliłem i działało bez zarzutów :) gdy w aucie wariują cylindry wariuje też skrzynia, przeciąga szarpie ale jak już chwyci dobry dzień i auto pracuje jak należy nie ma z nią najemniejszych problemów. Byłem u gazownika i LPG na pewno jest wykluczone z problemu, podmineniłem sterownik silnika auto pracowało owszem, ale przez 2tys km i problem wrócił, nie ma różnicy czy jadę na starym czy nowym sterowniku. Wdg kompa wyskakują sondy, które wymieniłem z 2 lata temu na nieoryginalne poza tym tylko wypadanie zapłonu nic więcej, krokowy wyczyszczony, świece wymienione jakoś w lutym, odma przy podszybiu wymieniona. Poza tym głównym problem z którym się już borykam od majówki dochodzą głuche stuki w przednim zawieszeniu na żwirze albo drodze z kamyczkami, końcówki drązków wymienone, łaczniki wymienione, na stacji diagnostycznej nie pokazuje nic więcej, auto strasznie wibruje przy 80km/h oraz 120km/h do 60km/h jest spokój reszta prędkości znośne, felgi wywżone (proste, ori) geomteria zrobiona. Ma ktoś może jakieś pomysły, bo szczerze mówiąc ręce mi już opadają co do tego auta... Dodam, że silnik nie bierze oleju i odpalał zawsze jak miał prąd :D niezależnie od temp

 

ps. Wie ktoś jak zakodować pilot? Już wielu z tym walczyło i nic, mam wrażenie, że alarm może być odłączony ale nigdy specjalnie nie zagłębiałem się w temat.

 

BMW 740i e32 1993r

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.