Skocz do zawartości

Dziwne działanie automatu - tryb awaryjny


Prerunner

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pacjentem jest E32, z motorem 3.0 i automatem. Ten automat jest najważniejszy w tej historii: 4p22. Urwało się cięgło od wybieraka i z potrzeby zostało dosztukowane tj przespawane. Działa jak działa, czyli źle, bo to, co czuję na drążku mija się z tym, co podaje wyświetlacz. Przykład: na drążku czuć opory przy wybieraniu trybu i wrzucając P - jest P, przy R, jest R lub N, przy N jest N i D, a na D pokazywane jest 3 lub nawet 2. Nie wiem jaki to ma wpływ na ogólną sprawność skrzyni biegów, a o tym niżej, ale na pewno potrzebna jest ta linka.

Pytanie pierwsze: gdzie kupić tą linkę?

O pracy skrzyni: z wpiętą skrzynką sterującą biegami (Getriebesteuerung) skrzynia działa tak: startuje od biegu 3, zrzuca na 2 i tylko podnosi obroty. Bez skrzynki działa w trybie awaryjnym.

Pytanie drugie: czy winą może być niedopasowanie skrzyni automatycznej do skrzynki sterującej, a jeśli tak, to na co zwracać uwagę, tj jakie numery mają do siebie pasować, by skrzynia działała prawidłowo?

A, z wysokości sprzęgła następuje wyciek. Niewielki ale po niedawnym zakupie innej skrzyni (3tyg) został zalany nowy płyn.

Pytanie trzecie: czy sprzęgło może tu wpływać na działanie skrzyni w taki sposób?

 

Na ogół auto jedzie, wybierak biegi wybiera (tj pozycje P R N D, dalej spaw nie pozwala), jedynie co, to biegów nie przełącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie ukrywam, że do ideały mu bardzo daleko, ale nie moją jest winą, że jest tak z nim źle. Ale, jak to mówią: "na wsi ujdzie". Nie moje auto, ja staram się tylko posprzątać to, co inny napsuł.

Twoja wypowiedź jest więc subiektywną opinią na bazie poszlak i nic nie wnosi. Jaki więc był jej cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.