Skocz do zawartości

Felgi, opony, dystanse, ET, do E32 - porady i pytania.


amigo-s

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jezeli umiesz i lubisz jezdzic to ta zima bedzie niezapomniana :) .W innym przypadku jedyne opony ,ktore polecam to ..............te z kolcami.

A bez zartow kazde zimowki zaleznie od budzetu .Podaj rozmiar aktualnych gumek to cos sie dobierze :). Na zime proponuje ci jak najszczuplejsze laczki :cool2: ,mnie sie na takich jezdzi najpewniej :roll2:

E46 ToUrInG M57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja mam Sava Eskimo 225/55 R16.Jestem bardzo zadowolony.Przelatałem caly poprzedni sezon w Norwegii...nawet na sliskiej nawierzchni jedziesz jak przyklejony a w sniegu jak na gąsienicach.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnej jazdy (no i wiedzy), to proponuję, jak pisze ops2, uszczuplać szerokość opon.

 

Dla e32 na zimę optymalna szerokość to jest 195/..., względnie 205/...

jak dasz bardzo seroką oponę, to auto będzie się troche męczyło, bo opona musi sie wówczas "wspinać" na śniegu i błocie pośniegowym (niewystarczające odprowadzanie).

Co do marki opon, to jak pozwala budżet, zawsze coś wygrzebiesz, ale nie szukaj chińszczyzny, bo długo nie pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje się ,że najmniejsze dopuszczalne w E 32 to 205 :?:

 

kiedyś założyłem 195 z felgami od e 34 nokian gumy,a auto jak na sprężynach się bujało

 

eoretycznie zalecane jest 205-225, a niektórzy do e32 pakują opony na 245/... nawet 255/... - i co? nie da się jeździć?

W podręcznikach jest zapisana zalecana szerokość 205 lub 225.

 

Ja na zimę zakładam 195 r15 klebera.

Poprzednią zimę też jeździłem na gumach 195 i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

bylo juz o tym na forum:

 

205/65/15 i 225/60/15 to seryjny rozmiar opon do e32

 

16" musi byc zamiennikiem tych rozmiarow - jest tabela do przeliczenia tego

 

uprzedzajac "profesorskie" wypowiedzi: jasne ze np. do tylu wchodzi wiecej - ale za kazdym razem jest to kwestia dobrania profilu opony i jej szerokosci oraz ET felgi - upychac da sie nawet 255 przy malym ET tyle ze to wyzsza szkola jazdy i nie polecam komus komu nie chce sie nawet zerknac na tabliczke znamionowa z cisnieniami i fabrycznym rozmiarem opon celem sprawdzenia odpowiednich parametrow

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zamiar zmienić oponki na nowe i zastanawiam się nad 205/60/16 z przodu. Czy nie będą za wąskie na oryginalne 16-to calowe felgi?

 

Pozdrawiam

 

wejśc wejdą ale bedą za małe i to o duzo, rozmiar zalecany dla e38 przy 16-takch to :

 

235/60/16

245/55/16

215/65/16 - to na zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/65/16 - to na zime

Ja zastosowałem ten rozmiar na oś przednią także w lecie i przy oponach Dunlop Sp Sport 200 autko prowadzi się idealnie. Kolein prawie nie czuć, co przy zalecanych 235/60 było odczuwalnym problemem...Do tyłu i na lato i na zimę 235/60/16 są idealne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

al410 czyli można takie założyć? Bo nie ukrywam że też mam problem z koleinami przy 235/60/16. Robię dość duże przebiegi i zależy mi na komforcie jazdy, a przy naszych drogach wyprzedzanie w koleinie dostarcza za dużo adrenaliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

al410 czyli można takie założyć? Bo nie ukrywam że też mam problem z koleinami przy 235/60/16. Robię dość duże przebiegi i zależy mi na komforcie jazdy, a przy naszych drogach wyprzedzanie w koleinie dostarcza za dużo adrenaliny.

Można prawie wszystko, ale ten rozmiar jest do E38 trochę za mały. Auto będzie śmiesznie wyglądać. Poszukaj lepiej oponek w rozmiarze 215/65/16...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to zalecany profil na 16" to 60. Jak założę 65 to wydaje mi się że licznik będzie przekłamywał. Jak to jest?

Licznik zbiera dane z osi tylnej a ja zalecam 215/65 tylko na przednią. Z resztą to w obwodzie i tak prawie taki sam wymiar, co 235/60...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to zalecany profil na 16" to 60. Jak założę 65 to wydaje mi się że licznik będzie przekłamywał. Jak to jest?

 

co to znaczy profil 60 ? czy 205/60/16 to taki sam profiljak 235/60/16 ? :)

profil(wysokosc boku opony) jest scisle powiązany z jej szerokościa

ludzie nie mylcie pojec,samo pojecie profil bez podania szerokosci opony nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertzpoznania mógłbyś mi wyjaśnić o co chodzi z tym profilem opony?Ja jestem kompletnym amatorem a z chęcią bym się dowiedział czegoś więcej.

I jaki rozmiar jest optymalny na polskie koleiny (poza rozmiarem 215/65 podanym przez kolegę wyżej).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.