Skocz do zawartości

m30b30 wysokie spalanie


pluskwa9

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie mam za wysokie spalanie w swojej 7-mce. Przy spokojnej jezdzie w trybie mieszanym spalanie gazu 19l, silnik m30b30 automat sekwencja KME nowa.

Przeplywka oryginal, nierozbierana, sonda ladnie oscyluje, lewego powietrza nie widac, ale na wolnych podcisnienie 0.48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalac do pelna 80l benzyny to jednak duzy koszt,nie po to zakladalem gaz, zeby teraz jezdzic na benzynie. mapa gazu pokrywa sie idealnie z benzynowa, wiec watpie ze na benzynie spalanie bedzie z 6-8l mniejsze. lewe powietrze badalem pryskajac po calym dolocie zmywaczem do tarcz. przeplywka na wolnych pokazuje napiecie 1.2v, przy 3000obr/min 2v, wg autodaty sie zgadza (na wolnych troszeczke za wysoko, powinno byc ok. 1v). sonda oscyluje 0.15-0.78v. wywala blad - regulacja sondy-poza zakresem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez napisalem ze zrobilem testy: przeplywka w normie, sonda oscyluje, lewego powietrza nie ma, mapa gazu pokrywa sie idealnie z benzynowa, jeden blad wyskakuje regulacja lambda-poza zakresem, swiece nowe, przewody beru (maja moze z rok czasu), kopulka przeczyszczona, przewody podcisnieniowe nowe, reset kompa zrobiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego źle Ci się wydaje.

19l dla tego motoru to norma. Poprzedni właściciel mojej "siódemki" miał gaz, który ja zaraz po kupnie samochodu wrzuciłem, gazu piła sporo.

 

Piszesz o spokojnej jeździe.

Dużo rzeczy wpływa na większe spalanie, choćby temperatura na zewnątrz, korki, jazda od świateł do świateł. Mi przy normalnej jeździe potrafi łykać 14-16l benzyny na 100 km. Zazwyczaj auto spala 2-3 LPG, więcej niż benzyny.

 

 

Ponadto sonda do wymiany. Co z tego, że pracuje jak nie mieści się w zakresie, a to w dużej mierze wpływa na spalanie.

Może warto wybrać się do specjalisty od gazu. Nie wiem ile zrobiłeś km na gazie, ale wiem ze po pierwszych kilkuset km powinno się jechać na regulację.

Edytowane przez tajger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu sie czepiacie spalania benzyny. skoro na gazie mapa jest idealnie ulozna, poza tym znam sie troche na gazie i wiem ze jest wszystko ustawione, wiec co mi pomoze jak zbadam spalanie benzyny? przed zalozeniem gazu palil mi z 12 benzyny na trasie przy 90km/h wiec od samego poczatku mam problem ze spalaniem wysokim.

ostatnio srednie spalanie 60%trasa 40% miasto spalanie 22l gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.