Skocz do zawartości

BMW e32 , automat nie wrzuca biegów


jaceksww

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

zacząłem przygodę z e32 i średnio to wygląda.

Samochód niby do odszykowania i głaskania ale troche się zdziwiłem..

 

Problem taki, że słuchając czy skrzynia nie wydaje jakiś dziwnych odgłosów (bo coś delikatnie grzechotało przy wrzucaniu na D,R) nagle stała się rzecz nieciekawa.

Skrzynia przestała ładnie wskakiwać stopniowo na kolejne pozycje i ślizga się bez rzadnych oporów od P po 1.

Można wrzucić na R i samochód cofa. Na biegach do przodu nie reaguje.

Na desce widać, że biegi się zmieniają i wyświetla się odpowiednio: P,R,N,D 1,2,3

Tak jakby coś się zerwało z połączeniem lewarka ze skrzynią?

 

Samochodzik kupiłem kilka dni temu i nawet nie jest przerejestrowany ale z 50 km przejechalem i skrzynia chodziła bardzo ładnie.

 

Zrobiłem zabójczy test (już po awarii) czyli D i gaz ok 4000 i cos walnie , samochód na recznym chce do tyłu(nie do przodu) i błąd "usterka elektroniczna skrzyni" i dalej to samo.

To że na R dziala to chyba jakieś domyślne ustawienie skrzyni?

 

Może ktoś pomoże? zdjąłem lewarek, podniosłem tą płytkę i bolczyk chodzi ale nie reaguje chyba.. (tylko ten wsteczny)

Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę awarią może być w skrzyni wszystko jak nie sprzęgło napędowe skrzyni, zespół kół przekładni planetarnych, układ włączania ,przekładnia sterownik, łożyska... i można tak wymieniać. Jak taki bląd wyskakuje to może być usterka sterownika. Trzeba zacząć od mniejszego zla :D

Ryk Silnika to dla mnie muzyka,

Siła przybywa gdy bunią bokiem zarywam :)


♥B♥M♥W♥


http://forum-lines.ru/rez/ab275050.gif

bo sztuka to zabić muchę boczną szybą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzieki Roxana_BMW

wczoraj troche zbladłem ale kolega mechanik mnie uspokoił i stwierdził, że skrzynia nie siada w sekunde ot tak i pewnie linka(ten cyngiel)

wgrzebalem sie pod samochód, ręcznie przełączyłem biegi (oczywiście wszelkie zabezpieczenia żeby mnie nie przejechał samochód) i samochodzik ładnie wrzuca biegi i jeździ przód tył! :D

tzn na razie testy z przełączaniem przy skrzyni ale część zamówiona i będę przekładał!

główna wskazówka to że jeśli nie ma przeskoków przy zmianie trybóœ na P/N/R/D to raczej linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak linka to jesteś uratowany :)

U mnie było w E32 tak, że po dodaniu gazu podnosiło sie ciśnienie i dopiero wtedy przy 4tys obrotów łapał bieg. Skończyło się na regeneracji skrzyni za 5tys :O

Tam jest bardzo dużo różnych dupereli, które mogą się popsuć, np. opiłki czy syfy blokujące kanaliki sterujące, sprzęgło samo w sobie, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawomir, chyba nie ma innej opcji.

Też próbowałem na wyżych obrotach ale skończyło się wywaleniem błędu i walnięciem. Na szczeście skrzyni nie rozwaliłem tymi testami.

Dam znać jak wyciągnę i będzie uszkodzona linka.

Mam nadzieję, że da się to w miare sprawnie wymienić.

Kamień z serca ale byłem gotów nawet skrzynie rozkręcić w najgorszym razie hahahahah więc jest ok ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak jest najpierw tzreba zacząć od prostych rzeczy ,bo niestety nie zawsze wygląda to jak w programie "będzie Pan zadowolony" "takie zachowanie silnika może wskazywać na przetarty kabel czas na zdiagnozowanie usterki 30minut, czas naprawy 10minut, koszt 50zł" :P ,bo jak to w życiu bywa czasem spierniczy się rzecz droższa. Jak ja to mówię automaty są fajne póki jeżdżą ,niestety naprawa w razie awarii jest kosztowna, wbrew pozorom te stare są o wiele bardziej wytrzymalsze niż nowsze generacje.

Ryk Silnika to dla mnie muzyka,

Siła przybywa gdy bunią bokiem zarywam :)


♥B♥M♥W♥


http://forum-lines.ru/rez/ab275050.gif

bo sztuka to zabić muchę boczną szybą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje i powodzonka kolego :-)

Ryk Silnika to dla mnie muzyka,

Siła przybywa gdy bunią bokiem zarywam :)


♥B♥M♥W♥


http://forum-lines.ru/rez/ab275050.gif

bo sztuka to zabić muchę boczną szybą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.