Skocz do zawartości

Start silnika m60 po latach nieuzywania


peter555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem nowy i mam pytanie. Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem E32 730i V8 1994 rok.

 

Wiec tak auto nie jezdzilo od 10 lat,jak poinformowal mnie poprzedni wlasciciel co jakis czas bylo odpalane,ale chyba zadko.

W zwiazku z tym ze bardzo chcialbym zeby bylo w jak najlepszej kondycji prosilbym forumowiczow o pomoc jaki olej zalac do silnika.

Z tego co wiem to to ze bmka jezdzila na full sintetic ale jaki tego nie wiem.Obecny przebieg to 140.000.

Zastanawialem sie czy nie zalac fulla i pojezdzic jakies 1000 km i potem zlac go i zalac jeszcze raz nowy.

 

2gie pytanie odnosnie oleju i filtra w skrzyni biegow.Teorie sa rozne (jedni nie wymieniaja inni wymieniaja) wiec prosze o porade.

Z gory dziekuje Piotr :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka,

 

Co do oleju w skrzyni to wymieniaj. Jak auto stało 10 lat to tym bardziej to zrób. Ja po kupnie e32 zrobiłem pełen olej - silnik, skrzynia, most, dodatkowo wymieniłem płyn hamulcowy, wszystkie filtry oraz płyn w chłodnicy, mimo że auto było cały czas używane. Po aucie które nie jeździło 10 lat tym bardziej bym to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...
Witam, jestem w podobnej sytuacji oleje już wymieniłem, ale mam do Ciebie pytanie czy nie masz problemów z elektryka, bo u mnie trochę to szaleje raz radio gra raz nie i tak wiele innych opcji klima lusterko na wstecznym imp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.