Skocz do zawartości

Delikatne "tykanie" z silnika


Joljanda

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę doświadczonych posiadaczy BMW 7 730i o radę w sprawie dziwnego odgłosu spod maski.

Otóż wczoraj silniczek prócz standardowego mruczenia zaczął wydawać taki delikatny odgłos tykania podobny do dźwięku tykającego szybko zegara. Dźwięk jest dość cichy ale zauważalny, a jego częstotliwość zależy od obrotów.

Martwię się, że może coś z zaworami nie tak...

Silnik nie chodzi idealnie równo, ale kable mam w masakrycznym stanie i może to kwestia tych kabli, że nie pali mi na 1 cylinder? Ale czy to by miało związek z tykaniem?

Bardzo proszę o rady.

Poza tym wyświetla mi się "sensor oelstand" od czasu do czasu, a olej jest (w ogóle nie bierze oleju) i to czyściuteńki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź!

Sensor oelstand zapala się rzadko: czasem zaraz po opaleniu auta, a czasem po zgaszeniu. W zasadzie tylko w tych dwóch sytuacjach. Dziś zapalił mi się raz właśnie po zgaszeniu silnika.

Jeśli idzie o poziom oleju to jest tak, że mimo iż niby olej prawie nie ubył w ciągu parunastu tysięcy, to troooszkę dolałam przed wymianą, do której się szykuję we wrześniu/październiku. Aktualnie poziom jest dokładnie w połowie między min i max.

Jeśli zaś idzie o tykanie, to dzisiaj wzięłam męża na przejażdżkę i on nic nie słyszał. Może mam za dobry słuch.... ale faktem jest, że tykanie nasila się po dłuższej jeździe.

A tak w ogóle, czy lekko nierówna praca (mój mąż też tego nie zauważa) może być spowodowana zniszczonymi przewodami wysokiego napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.