Skocz do zawartości

CO SĄDZICIE O TEJ E32 ?


TomiTurbo

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak myślę ..... Moim zdaniem na ładne E32 potrzeba 10-15 tys zł ....
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 361
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też myślałem tak jak wy Panowie, i wcale nie mówię ,że racji nie macie, no bo skoro coś ma wysoką cenę czyli powinno być w dobrym stanie, właściciel je ceni i stąd wysoka cena, ale nie do każdego auta to się odnosi, cena starej 7 nie zawsze musi być wysoka bo na te auta popytu już nie ma a jeśli go kupisz to prawdopodobnie już go nie odsprzedasz, bo jeśli ktoś będzie chciał zacząć przygodę z BMW wybierze jakąś 3-kę z małym silnikiem a nie 20 paro letnie wielkie 7 z dużym silnikiem.

Tak więc taki trochę "cenowy paradoks"

tania 7-pewnie zajeżdżona i nie warta nawet tej ceny

droga 7-hmm dołożę trochę i mogę mieć nowsze 7 o 10 lat

 

dlatego myślę,że można przynajmniej obejrzeć tani egzemplarz , ale i tak dziękuje za rady bo po to pisze na tym forum

 

Zapoznałem się też z inną teorią , która również wydaję mi się dość słuszna, i dlatego właśnie popatrzyłem na to ogłoszenie używając już innego kryterium wyboru, jeśli chcecie to przeczytajcie "historię o 3,5l 7-emce za 300euro"

 

 

 

Witam odnoszę wrażenie że nie wielu z was miało do czynienia z BMW ,dlaczego? A więc przejde do mojej histori z pierwszym autem otuż mam 20 lat i w kregu znajomych same e36 i e34 diesle,zagazowane w autom i manual i twierdziłem ze BMW jest spoko ale nie dla mnie .Do momentu gdy z czystej ciekawosci pojechałem obejrzec model e32 z 87' 3,5iA za cene 2,500zł po ogledzinach stwierdziłem ze grzech nie kupić nawet w celu natychmiastowej sprzedaży z zyskiem .Moj egzemplarz ma poniżej 300tys przebiegu co moze potwierdzac stan foteli glównie kierowcy lekko przetarty czasem,czy stan silnika i układu wydechowego ktory jest oryginalny od nowosci .Auto zostalo sprowadzone w 2010r do polski i zostało zakupione za 300euro i .Stosunek ceny do otrzymanego produktu oceniam 10/10 za 2,200zł otrzymałem 3,5L motor 211km komfortowe niezniszczone wnętrze ,wymieniłem sobie tylko odklejająca sie podsufitkę(80zł)mechanicznie po wymianie wkładu amortyzatora nic nie stuka nic nie skrzypi po wymianie łącznika stabilizatora brak jakichkolwiek luzów .Na przeglad pojechałem razem z przyjacielem i jego świeżo nabyta e34 3.0V8 touring chyba z 96r które kupił za 5,000zl moje autko przeszło przegląd bezproblemowo kolega musiał pare razy się tam pojawić żeby dostać pieczatke .Tak wiec ilu właścicieli BMW tyle opinii.Moja rada przed zakupem .Nie szukaj auta co ma wsztystko tzn 2,5 L vanos ,sekwencja za 5 tys, klima ,skóra itd itp za np 2,600zł .Ja kupiłem Świetne komfortowe auto za naprawde psie pieniądze a to dlatego że mam 3,5L w automacie bez gazu czyli zaden małolat kapcia nie palił bo automat no i musiał by to zalać a wypic lubi przy ciezkiej nodze,kolejna sprawa to ubezpieczenie dla 20latka bez znizek to koszt około 3000-4000tys zł na znizce 60% 775zł za rok.Tak wiec chcesz kupic zadbane auto szukaj drogiego w eksploatacj takie jest przynajmniej moje spostrzeżenie bo zawsze lepiej kupic tanie auto od kogoś kto ma pieniądze niż od kogoś kto ma tanie auto bo nie ma pieniedzy.Nie sztuka kupić sztuka utrzymać w przynajmniej dobrym stanie.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy e32 bez gazu (chyba że w podłodze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smutkiem pisze ten post....... ehhhhh....... ten "szrot" za te marne 4300zł sprzedał się po jednym dniu od umieszczenia ogłoszenia na allegro ....

 

oto mail od sprzedawcy

 

 

Samochód dziś poszedł. miał jednego właściciela w Niemczech, jednego w PL. Miał sekwencje, silnik syntetyk, przebieg z książka 230tys. do końca serwisowany w ASO. Stan ideał, nigdzie nie malowany.

 

 

taka okazja...... za moje e34 dałem więcej a jest w dużo gorszym stanie :(

 

pozostaje mi ze świeczka szukać drugiej takiej okazji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co na zapas martwić . To że się sprzedał nie znaczy że auto było w dobrym stanie.

Stan idealny to pojęcie bardzo względne i dla wielu osób znaczy zupełnie co innego.....

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No auto poszło w parę godzin od zamieszczenia ogłoszenia, no wiadomo ideał każdego jest inny, a co do serwisu to może chodziło mu ,że był on do końca ale np ten koniec zakończył się np parę lat temu a potem auto sobie stało już, no ale sprzedana to sprzedana-trudno.

 

To,że w Niemczech można tanio kupić auta to wiem, brat często ściąga coś z stamtąd , no i kolega gdy jechał po swoje BMW to przy okazji kupił za parędziesiąt euro ( nie pamiętam ile dokładnie) Golfa, który nie miał być nawet na sprzedanie, po prostu stał sobie za garażem i kapała na niego woda :) ale jeździł itp i w Polsce też latał potem bezproblemowo.

 

Przy okazji co sądzicie o tej teorii "tanio nie musi znaczyć słabo" ?

 

Pozdrawiam i życzę udanego nowego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji co sądzicie o tej teorii "tanio nie musi znaczyć słabo" ?

 

 

wszystkie auta używane, które miałem (nie tylko BMW) kupiłem znacznie drożej niż przeciętna cena dla danego modelu/rocznika. Ale nigdy nie zdarzyło mi się żałować zakupu i z aut byłem/jestem zadowolony. Oglądałem też mnóstwo różnych igieł w rozmaitych cenach i wg mnie żadne z tych aut nie kwalifikowało się do zakupu, ewentualnie inwestycje które trzeba było poczynić żeby te auta doprowadzić do porządku windowały ostateczną cenę w absurdalne rejony. Nie wierzę więc w żadne igły z allegro za pół darmo. Wg mnie dobre auto musi dużo kosztować bo nikt dobrego samochodu nie odda za bezcen ani okazyjnie.

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i bardzo duży plus dla Ciebie ,że nie tolerujesz druciarstwa i badziewia jak niektórzy inni kierowcy/kupcy/sprzedawcy. Chłopak od , którego kupiłem e34 wstawił ładniejsze zdjęcia i auto nie było takie jak miało być no ale i tak kupiłem , trochę przepłaciłem jak za ten stan, no ale potrzebowałem bardzo własnego samochodu na zimę. Teraz niedawno z nim jeszcze pisałem i od sprzedaży mi auta trochę ponad rok temu miał już 2 następne e34 , to jego ulubiony model no i wiem,że będzie sprzedawał teraz e34 właśnie w automacie bo on jako mechanik mówi,że już coś się zaczyna dziać złego ze skrzynią.... więc ktoś kto nie miał tego auta w automacie pewnie się natnie na koszty naprawy jak je kupi....

 

Szkoda że nie każdy ma podejście do aut takie jak użytkownik qba_m

 

 

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi, jeśli jakąś "okazję" jeszcze wypatrzeć kiedyś to pewnie zapytam w tym temacie o radę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

 

Przymierzam się do kupna E32, znalazłem coś takiego, niedaleko Warszawy, nie miałem nigdy BMW z serii 7 więc proszę o waszą opinie, a może ktoś już ją oglądał i coś więcej wie.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-750i-e32-5-0-v12-300km-pelna-opcja-piekny-klasyk-ID6yWzF5.html#8237aa3367

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich :)


Jestem zainteresowany kupnem BMW 750il rok 1989 przebieg ponad 300 tys. Mam pytanie czy duży jest koszt utrzymania samochodu z takim silnikiem? I czy w ogóle warto się czymś takim interesować czy lepiej szukać czegoś z silnikiem 3.5 lub 4.0? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej, takim autem 300 tyś to pękło max w 5 lat. Ale jak silnik ładnie chodzi to warto, bo zadbane v12 przy teraz 3 cylindrowych silnikach wartości nie traci a zacznie nabierać.

Koszty hmm r6 czy v8 a v12 porównaj samą wymianę świec, spalanie też bardzo duże mi e38 750 które było oszczędniejsze paliło średnio 16,8-17,2, tu w e32 będzie większe. Ale elastyczność i kultura pracy tego silnika sprawia że wiele się wybacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Czy był ktoś może oglądać tą 7? (Link poniżej) W rozmowie telefonicznej właściciel powiedział, że sprowadzona z de ale nie wspomniał kiedy. Auto prawdopodobnie całe malowane oprócz dachu. nivo do naprawy, brak rolet trojkątnych. Prosiłem o dodatkowe zdjęcia ale się nie doczekałem, a do gościa mam ok 700km. Samochód bez opłat i tablic, więc na kołach się nie wróci, stąd moje pytanie. Co sądzicie? Będę wdzięczny za wszelkie info. Pozdrawiam


Ps. 2 lata temu podobna BMW, a wg mnie ta sama była wystawiona na allegro. Wrzucam link:


https://archiwum.allegro.pl/oferta/bmw-e32-740il-long-z-niemiec-brokatrot-i7165115184.html


A tu aktualna oferta:


https://m.olx.pl/oferta/bmw-seria7-e32-740il-v8-long-CID5-IDExWMB.html?reason=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.