Skocz do zawartości

e61 530d (235km) m57n2 - halas od strony rozrusznika


Przemonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.


Mam nastepujacy problem po demontazu,regeneracji i ponownym montazu rozrusznika.

Gdzies od strony rozrusznika dochodzi dziwny pulsujacy halas/tarcie - do zobaczenia na filmiku, ktorego link dodam na koniec tego posta.

Wiem, ze najprosciej bylo by zdemontowac rozrusznik jeszcze raz i zobaczyc co tam moglo sie wydarzyc jednak w moim przopadku nie jest to takie proste poniewaz rozrusznik demontowalem i montowalem "pod chmurka" od gory silnika wiec troche zabawy z tym jest. Podejrzewam, ze i tak czeka mnie ponowny domentaz bo co by to nie bylo to zrobic trzeba no ale postanowilem, ze zapytam na forum, moze ktos mial podobny problem i podpowie gdzie szukac przyczyny a podobnego tematu nigdzie nie znalazlem. Pozdrawiam wszystkich!


Link do filmiku: https://youtube.com/shorts/B_XzWJyoBmo?feature=share

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie,

chciałbym odświeżyć temat, dzisiaj wymieniłem rozrusznik raz jeszcze lecz tym razem na całkiem nowy, zajrzałem tez w miejsce gdzie bendiks zazębia się z kołem zamachowym i wszystko wygląda tam w porządku, niestety dźwięk "pulsującego tarcia" nadal występuję.

Gdy miałem już ściągniętą pokrywę silnika i podszybie przyłożyłem tam ucho raz jeszcze i dzwięk ten dobiega właśnie gdzieś z okolic rozrusznika bądz z okolicy spod kolektora, ciężko to określić ponieważ dzwięk ten może się nieść. Bledow zadnych po podlaczeniu kompa tez nie pokazuje.

Czy miał możę ktoś podobny problem, bądz rozpoznaje ten dzwięk? :?: :?: dodam jeszcze tylko, ze nieraz cos tak jakby "zarzęchota" i ten pulsujacy dzwiek znika i wystepuje znowu po jakiejsc chwili raz krotszej, raz dluzszej i praktycznie zawsze po ponownym uruchomieniu silnika :mad2: :mad2: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.