Skocz do zawartości

520i 2004r zaparowane lampy - naprawiać czy kupić?


Captain_Nemo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.


Posiadam BMW E60 520i z 2004 roku z lampami xenonowymi (63 12 7 165 567 - lewa, 63 12 7 165 568 - prawa), do których niestety dostała się wilgoć. Próbowałem je solidnie wysuszyć, zdemontowałem i całą noc suszyłem, jednak niewiele to dało. Szczególnie przeszkadza mi wilgoć w tzw. brewkach - próbowałem ją usunąć i udawało się tylko na kilka godzin - potem problem wracał. Niestety głównym mankamentem moich lamp są popękane klosze oraz fakt, że ktoś wcześniej już próbował je nieudolnie naprawiać, co widać na załączonych zdjęciach:

a662d4c2a20e2.jpg

28046215aaabf.jpg

6c449db0ead13.jpg

39893fc14be23.jpg

a2432ef717d40.jpg

018b0358fab4e.jpg


Moje pytanie jest następujące: jak Waszym zdaniem najlepiej przywrócić tym lampom oryginalny, ładny wygląd?

Moje pomysły są następujące:

1. Najtańsze nowe oryginały (Hella) jakie udało mi się znaleźć to około 1800 zł/ sztukę. Widziałem zamienniki za około 1400 zł (bodajże firma TYC), ale nie jestem do nich przekonany. Ktoś ma doświadczenia w tym temacie?

2. Kupno nowych kloszy Hella i ich podmiana (+ regeneracja odbłyśników) - znalazłem na OLX klosze za 900 zł, do tego regeneracja lamp - wszystko powinno się zamknąć w kwocie ok. 2000 zł. Tutaj link do ogłoszenia: https://www.olx.pl/d/oferta/nowe-klosze-lamp-przednich-bmw-e60-e61-hella-CID5-IDCOLy9.html

czy są to klosze do moich lamp? Jak to sprawdzić?

3. Kupno używanych lamp - tutaj obawiam się że kupione używki (które w dobrym stanie i tak są dość drogie w zakupie) i tak trzeba będzie poddać regeneracji, więc koszt zbliży się do kupna nowych...


Z góry dziękuję za Wasze porady!


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.