Skocz do zawartości

BMW E61 nivo nie działa nawet przez inpe


bogdan3010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W dniu wczorajszym gdy temp. spadła poniżej - 13 stopni Celsjusza zauważyłem wyświetloną kontrolkę od nivo. Po tym jak kontrolka wyskoczyła ani razu sprężarka się nie włączyła mimo że nie było nigdy z nią problemów. Auto równomiernie opadło i dzisiaj stała w ciepłym garażu ale niestety nadal nie działa tzn nie włącza się sprężarka od nivo. Podłączyłem inpe i za jej pośrednictwem próbowałem lecz że skutkiem negatywnym, brak jakiej kolwiek reakcji. Sprawdziłem bezpieczniki ok, sterownik nivo nie zalany, podłączyłem na krótko sprężarkę i na krótko włącza się lecz niestety poduchy bez jakiej kokwiek reakcji. Poduchy całe i sprężarka zasysa powietrze i dmucha na wyjściu ze sprezarki w kierunku zaworów ale niestety nie pompuje poduszek. Co może być tego przyczyną? Czy może tak nagle zepsuć się zawór sterowania powietrzem i doprowadzić do tego że sprężarka się nie włącza oraz że poduszki się nie pompują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam. Niestety problem się powtórzył i kompresor się nie włącza. Gdy za pomocą inpy próboje podnieś tył cały czas kompresor się nie włącza i wyskakuje błąd 5f98 regulation time one side lifting rear left. Na krótko kompresor działa. Czym to jest spowodowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się wlącza na krótko, to może miech dziurawy.


Tylko u mnie przy dziurawym miechu, pompował chyba z 20 sekund ,ale on się potem wyłącza, a auto opada.


Powietrze uciekło z miechów i auto na ziemi już czy trzyma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bezpiecznik ok, to sprawdź sterownik NIVO, ten pod kołem zapasowym pod styropianami, a najlepiej podmień z innego auta dla sprawdzenia to jest minuta roboty. Jak sterownik dobry to Kompresor.


U mnie padło w kolejności:

kompresor za 3 lata miech na końcu sterownik. Sterownik padł najprawdopodobniej od super świetnej myśl technicznej BMW odprowadzania wody z panoramy w modelach przed liftowych :))))


aha , przy padniętym sterowniku ,objawy takie jak u Ciebie miałem, nie pompował nawet z wymuszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.