Skocz do zawartości

Bmw e60 530i n52 skoki napięcia na niskich obrotach


Tomasz5234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam problem z skokami napięcia na niskich obrotach i nie jestem w stanie określić co może być przyczyną tego. Sytuacja wygląda następująco. Świeżo po odpaleniu samochodu napięcie stopniowo wzrasta na ponad 14v wszystko książkowo. W czsie jazdy również napięcie 14,1 - 14,2 coś w tych okolicach. Jest ok. Problemem ujawnia się gdy silnik oscyluje w obrotach 800-1300 rpm (dodaje lekko gazu w tych obrotach) . NAJCZĘŚCIEJ GDY SCHODZI Z OBROTÓW !. Następuje wtedy jak by zanik napięcia spada ono do 12,7v po czym wraca na te 14v z hakiem i tak wkółko. Gdy np trzymam pedał gazu na ok. 1 tys rpm po chwili napiecie mam prawidłowe gdy puszcze gaz chwile pobuja 12,7 v itp i wróci do normy. Schemat cały czas się powtarza (mam auto w manualu 3.0 benzyne n52) szczegolnie gdy jadę powoli i operuję sprzęgłem i gazem to wtedy widać jak na dłoni jak napięcie świaruje dosłownie. Zdarza się, że jak auto stoi na biegu jałowym i zacznę gazować delikatnie w tym zakresie obtotów co napisałem wyżej, przygasa aż mi światło w samochodzie xd Dla rozjaśnienia dodam, że autem bardzo rzuca świezo po odpaleniu, falują obroty na luzie i w czasie jazdy, posiadam LPG (objawy występują również i na PB) i gdy wciskam pełen gaz napięcie pozostaje niezmienne i tak samo gdy schodzi z obrotów. Problem występuje tylko na niskich. Do wymiany będę miał koło dwumasowe ale raczej to nie ono jest problemem takich skoków i problemem z prądem. Akumulator ani razu mi się nie rozładował, odpala na strzała. Czy ktoś z was ma jakieś propozycje ? Czyżby cewki ?. Dodam że na kompie brak błędów. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.