Skocz do zawartości

E60 530i grzeje się


Leśny1685049763

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poproszę kolegów o pomoc bo nie mogę nic znaleźć. Jade sobie nagle komunikat temp. za wysoka, odrazu postój. Wychodzę oglądam ewidentnie na małym obiegu chłodnica zimna wąż dolny też, górnego nieda się dotknąć. Diagnoza,termostat wymieniłem i mam to samo. Jak chce odpowietrzyć to poziom płynu rośnie i wylewa się górą.Strumień z wężyka powrotu jest. Macie może jakieś wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlacz zaplon, ustaw temperature nawiewu na najwyzsza a predkosc wentylatora na minimum.

Sprawdz czy pracuje dodatkowa pompa wody, jest zaraz za obudowa filtra powietrza - znajdziesz w google. Slychać i czuć że pracuje.

Odkrec korek, dolej plynu do maximum, odpal samochod na minute i po dwoch minutach pracy dolej znowu. Nie dodawaj gazu.

Zakrec korek i niech samochod pracuje az do temperatury otwarcia termostatu. Jak otworzy termostat mozesz ostroznie odkrecic korek zeby upuscic przepchniete powietrze, ew. dolac plynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , potrzebna pomoc. Od jakiegoś czasu moja E61 2.0D zaczęła gubić płyn, ale nie były to wielkie ubytki. Dzisiaj podłączyłem kompa i pojechałem na autostradę. Przez pierwsze 10 km jazdy z prędkością okolo 120-130 km/h pokazywał 60stopni ( nie żartuję) . Po około 15 km wyrzucił 3 litry płynu i musiałem stanąć :( .... uszczelka ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyrzucił płyn to masz kilka opcji - ja taki temat przerabiałem niestety.

Najpierw czy masz korek spustowy w chłodnicy i czy nie puścił.

Warto mieć samą puchę termostatu na diagnozę takich awarii. Montujesz samą obudowę z wydartym termostatem i odpalasz. Jak Ci się zagrzeje za bardzo to na 95% pompa winna.

Jak nie będzie przegrzewał to termostat. Zakładam, że nie jeździłeś na jakimś syfie w układzie chłodniczym tylko na dobrym płynie.


Którędy wyrzuciło płyn? Jakie miałeś objawy przed wyrzuceniem płynu? Jakie kontrolki się pojawiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.