Skocz do zawartości

Wyłączenie telefonu


mag.krol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

mam mały problem ze ZŁODZIEJEM PRĄDU w E60 525D 2004r. Auto wzbudza się po uśpieniu co jakieś 3 minuty i pobór prądu skacze do 7A i usypia ponownie gdzie pobór maleje do 0,2A . Po wyjęciu bezpieczników po kolei ustaliłem ze pobór spada do 0,02A po wyjęciu bezpieczników Nr 60 i 52 wg opisu odpowiadają za telefon.

Pytanie do znawców jak w INPI-e nazywa się moduł odpowiadający za telefon i gdzie jak go zlokalizować w aucie gdzie fizycznie jest zamontowany

z góry dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mulf lub TCU moduł telefonu

W bagażniku na lewym nadkolu , zdejmij boczek .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mulf lub TCU moduł telefonu

W bagażniku na lewym nadkolu , zdejmij boczek .

 


Niestety nie ma ani w prawym ani w lewym nadkolu również nie ma w podłodze za tynną kanapą brak nawet zadne kable nie wychodza w tych kierunkach. Sprawdziłemw INPA też nie ma tych modułów jedynie w schowku jest miejsce na telefon , obok złacza napia TCU i tyle i taksie zastanawiam czy jak zdemontuje to czy wystarczy aby pozbyć sie złodzieja prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik 52 to nie czasem Micro power modul ? (W bagazniku w miejscu kola zapasowego)

 


Korzystałem z rozpiski http://oi60.tinypic.com/11ui2r4.jpg gdzie za telefon odpowiada 52 60 89 sprawdzałem moduły Micro power moduł i PDC odpięty bez zmian 0,20A poboru prądu w inpie mam kilka błędów dotyczących maty kierowcy i pasażera poza tym czysto spróbuje je wydokować i dopiero sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrz na te rozpiske raz jeszcze ;) nr 52 i 60 powtarza sie i nie tylko jest przy telefonie ;)


Generalnie zasilanie idzie do Micro power modul a stamtąd bezpiecznikami 52 57 i 60 na reszte auta. Który do czego nie umiem znaleźć (pisze z telefonu) ale ten micro modul zasila system multimedialny w aucie. A więc CCC... navi.. audio.. etc.



EDIT:

Tu fajny link do bezpiecznikow. Niech jakiś moderator podklei do jakiegos tematu z rozpiskami ;p


http://knigaproavto.ru/shemy/en/bmw/5-series/365-2003-2010-bmw-5-e60-e61-fuse-box-diagram.html

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrz na te rozpiske raz jeszcze ;) nr 52 i 60 powtarza sie i nie tylko jest przy telefonie ;)


Generalnie zasilanie idzie do Micro power modul a stamtąd bezpiecznikami 52 57 i 60 na reszte auta. Który do czego nie umiem znaleźć (pisze z telefonu) ale ten micro modul zasila system multimedialny w aucie. A więc CCC... navi.. audio.. etc.



EDIT:

Tu fajny link do bezpiecznikow. Niech jakiś moderator podklei do jakiegos tematu z rozpiskami ;p


http://knigaproavto.ru/shemy/en/bmw/5-series/365-2003-2010-bmw-5-e60-e61-fuse-box-diagram.html

 


Spróbuje dziś wieczorem odpiąć cała wiązkę od od MPM I PDC i sprawdzę czy się usypia tak jak trzeba rozpiska super :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrz na te rozpiske raz jeszcze ;) nr 52 i 60 powtarza sie i nie tylko jest przy telefonie ;)


Generalnie zasilanie idzie do Micro power modul a stamtąd bezpiecznikami 52 57 i 60 na reszte auta. Który do czego nie umiem znaleźć (pisze z telefonu) ale ten micro modul zasila system multimedialny w aucie. A więc CCC... navi.. audio.. etc.



EDIT:

Tu fajny link do bezpiecznikow. Niech jakiś moderator podklei do jakiegos tematu z rozpiskami ;p


http://knigaproavto.ru/shemy/en/bmw/5-series/365-2003-2010-bmw-5-e60-e61-fuse-box-diagram.html

 


Wczoraj sprawdziłem dokładnie moduł MPM ( środek nowizna bez oznak zalania itp) tylko na wtyczce były lekkie oznaki śniedzi potraktowałem WD40 wtykę i gniazdo później sprężone powietrze i kontakt do styków i znowu powietrze po spięciu modułu do instalacji pobór w uśpieniu spada z wszystkimi bezpiecznikami do 0,02A jeszcze wykonam kilka testów w tym tygodniu aby potwierdzić czy ta śniedź była przyczyna tzw Złodzieja Prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.