Skocz do zawartości

Bmw E 61 panorama-czasem się nie chce domknąć i głośna


bogdan3010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem od kilku tygodni posiadaczem bmw e 61 z panoramą. Od pocżatku zauwazyłem dwa denerwujące problemy:


1.Panorama pieknie otwiera roletę uchyla szybę, otwiera itd lecz cieżko domknąć szybę? tzn, szyba elegancko się zamyka i kiedy chcę zasunąć roletę to wtedy niepotrzebnie włącznik wysyła sygnał i minimalnie rozszczelnia szybę;/ czym jest spowodowane i jak to naprawić?


2. Mimo zamkniętej panoramy powyżej 80 km/h słychać szum powietrza jak tego się pozbyć? czy jest to częsta przypadłość?Wygląda na szczelną szybę ale jest bardzo głośno. W E 39 było dużo ciszej i szyberdach tak nie szumiał.


Gdzie znajdują się śruby do regulowania szyby w panoramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to pewnie wykrywa zbyt duży nacisk i cofa.

Komp może pokaże błąd.


Czy mniejsza szyba się też uchyla?


Ogólnie to dłubanie w tym i regulacja to nie jest łatwa sprawa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylna szyba sie nie cofa ale to mi nie przeszkadza.Szkoda ze producent nie zrobił dwoch osobnych przyciskow do zasuwania rolety a inny do otwierania okna bo to by rozwiazało sprawe.Bo elegancko się domyka okno lecz przy uchylonej rolecie i gdy chce rolete zasunac wtedy mi delikatnie rozszczelnia szybe;/ i robi się problem.


Czy ktoś nie wie jakimi srubkami czy czym się reguluje ustawienie szyby przód/tył???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja się pytałem czy się uchyla a nie cofa bo to różnica.

W żadnym e60 się nie cofa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tylna sie nie rusza i mi to nie przeszkadza.

Zauważyłem ze na alegro sprzedawane sa takie zestawy https://allegro.pl/oferta/szyberdach-bmw-x3-e83-x5-e53-e61-zestaw-naprawczy-6920472105

czy jest sznsa ze po wlozeniu tego czegos bedzie się domykać szyba?ktos z tego korzystał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć, Odkopie stary temat. Widziałem, że były takie posty, ale poza wizytą u specjalistów z Warszawy nie znalazłem rozwiązania. Mam e61 z panoramicznych dachem. Elektryka działa jak trzeba, zamyka się, rozsuwa, zasuwa itd. Natomiast tak jak kolega przy 80 km/h, zamkniętej szybie i odsłoniętej rolecie szyberdachu zaczyna się szum. Po zasłonięciu rolety nie jest tak słyszalny. Konkretnie z przodu szyberdachu, z prawej strony nad głową kierowcy. Patrząc z zewnątrz wygląda to jakby przód szyby szyberdachu był ok. 2 mm poniżej poziomu dachu. Natomiast tylko na środku, boki sa równo. Jak na zdjęciu. Powiedzcie, czy da się to jakoś wyregulować, czy np. po zresetowaniem szyberdachu jest szansa, że ta część szyby wyrówna się do poziomu dachu?

vEodBCs.jpg


Drugie pytanie czy gdzieś znajdę instrukcję jak zdemontować roletę/zasłonę? Widziałem tylko instrukcję do e39. Ma ktoś coś takiego do e61? Chce zdemontować roletę i wymienić na inna używaną ponieważ odkleja się materiał powoli.


EDIT: instrukcję opisową znalazłem tutajhttps://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=221890&p=2385347&hilit=szyberdach#p2385301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Bogdan, aby wymienić uszczelkę obwodową na nową, w pierwszej kolejności należy zdemontować obydwie szyby szyberdachu tj. dużą przednią i małą tylną.

Odkręcasz je śrubokrętem TORX - szyba przednia mocowana jest po każdej stronie na 3 śruby, natomiast tylna na 2. W sumie do odkręcenia 10 śrub.

Po zdemontowaniu szyb po prostu odklejasz starą uszczelkę obwodową od karoserii, oczyszczasz powierzchnię i odpowiednio naklejasz nową uszczelkę.

Montujesz i regulujesz szyby - to powinno załatwić sprawę.

Pozdrawiamy Panorama BMW Lublin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Odkopie stary temat. Widziałem, że były takie posty, ale poza wizytą u specjalistów z Warszawy nie znalazłem rozwiązania. Mam e61 z panoramicznych dachem. Elektryka działa jak trzeba, zamyka się, rozsuwa, zasuwa itd. Natomiast tak jak kolega przy 80 km/h, zamkniętej szybie i odsłoniętej rolecie szyberdachu zaczyna się szum. Po zasłonięciu rolety nie jest tak słyszalny. Konkretnie z przodu szyberdachu, z prawej strony nad głową kierowcy. Patrząc z zewnątrz wygląda to jakby przód szyby szyberdachu był ok. 2 mm poniżej poziomu dachu. Natomiast tylko na środku, boki sa równo. Jak na zdjęciu. Powiedzcie, czy da się to jakoś wyregulować, czy np. po zresetowaniem szyberdachu jest szansa, że ta część szyby wyrówna się do poziomu dachu?

vEodBCs.jpg


Drugie pytanie czy gdzieś znajdę instrukcję jak zdemontować roletę/zasłonę? Widziałem tylko instrukcję do e39. Ma ktoś coś takiego do e61? Chce zdemontować roletę i wymienić na inna używaną ponieważ odkleja się materiał powoli.


EDIT: instrukcję opisową znalazłem tutajhttps://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=221890&p=2385347&hilit=szyberdach#p2385301

 

Witaj Mateusz, na zdjęciu które załączyłeś widać jasno - szyba jest nieprawidłowo ustawiona - jest lekko zapadnięta i uszczelki nie licują się. Poluzuj przednie śruby mocujące szybę, lekko unieś szybę od frontu - pomocnik niech kontroluje czy uszczelki się licują a wtedy dokręć solidnie śruby. To powinno załatwić sprawę. Możesz też wykonać klika kroków konserwacji uszczelek, które opisaliśmy w innym poście :

Z naszego doświadczenia polecamy sposoby konserwacji sprawdzone i wykonalne we własnym zakresie:

1. Dbanie o uszczelki szyberdachu - cykliczne mycie ciepłą wodą z mydłem najlepiej neutralnym-szarym - zapobiega to parceniu uszczelek, zmniejsza ryzyko postępującego świstu przy większych prędkościach, konserwuje i uelastycznia uszczelki sprawiając, że lepiej przylegają do siebie i spełniają swoją funkcję.

2. Stosowanie środka zabezpieczająco-konserwującego do uszczelek, aplikowanego sztyftem gąbkowym dokładnie po całej powierzchni uszczelki (środku w sprayu rozpylają substancję również na szyby i karoserię-nie sprawdzają się).

Pozdrawiamy

Naprawa szyberdachów BMW Lublin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem jak kolega i niestety jak podnoszę tak żeby środek się schodził, a powinien być wyżej o 1mm niż krawędź dachu to wychodzą kwiatki bo z boku widać z 4 mm bocznej krawędzi szyby. Wygląda to tak jakby szyba była prosta a dach zaokrąglony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.