Skocz do zawartości

[e60] aku gubi prąd, nie ładuje


savater

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam problem. Jesienia wyjechalem w miasto, nagle wywalilo wszystkie kontrolki, nic nie dzialalo i fura zgasla. Odpalilem od kabli, zajechalem do domu, naladowalem aku i wszystko ok. Miesoac temu zrobilem trase 1.4k km w 1 strone. Zero problemow. Na,powrocie po odjechaniu kilku km podovna sytuacja. Dyskoteka i nie odpala. Po 10min postoju normalne odpalil i zero problemow az do dzis. Z rana nie odpalil,.dopiero od kabli. Podlaczylem do ladowania, normalnie ikonka na.prostowniku ze laduje i pokazuje napiecie okolo 12.5. Po calym dniu zachodze odpalic i nic. Patrze na prostownik i napiecie 9.7 i brak ikonko ladowania. Odlaczalem kilka razy, zakluczalem odkluczalem i nic. Aku powiedzialo papa czy o co moze chodzic?

Dodam, że w zimy gdzie było po -20, krótkie trasy i aku zawsze trzymało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najpierw sprawdź jakie ogniwo i pojemność akumulatora jest zakodowana oraz kiedy była zmiana zarejestrowana. Dopiero jak to nie pomoże - zaczną się koszty.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie akumulator. Dzisiaj z rana powtórka z rozrywki. Poruszałem wszystkimi kablami ale nic. Coś mnie naszło, żeby cały czas próbować odpalić. Za każdym razem kiedy wsadzę kluczyk to choinka i radio miga, gdy próbuję odpalić wszystko momentalnie gaśnie, nie mogę nawet zakluczyć samochodu. I tak siedzę próbuję i gdzieś za 20 razem nagle odpalił i wszystko działa, zero błędów. Gaszę i znowu normalnie odpala. Czy to będzie regulator?


Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.