Skocz do zawartości

Szarpanie kierownicą powyżej 120 km/h


marcos911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nowe felgi, nowe opony, koła wyważone i sprawdzone ponownie i jak jade powyżej 120 km/h odczuwam szarpanie, drżenie kierownicy. Samochodu NIE ściąga na żadną ze stron podczas jazdy jak i podczas hamowania. Co może byc przyczyną i od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła wyważone na maszynie z testem drogowym, np. HUNTER? Jeśli nie to nie ma co się dziwić. Miałem to samo, koła wyważane 10 razy w różnych zakładach. Pojechałem raz do polecanego zakładu z maszyną HUNTER i od tego czasu jak ręką odjął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie ma znaczenia czy sprzęt jest najwyższej półki. Dopiero maszyna z testem drogowym sprawdzi krzywość felgi, bicie opony i jej ewentualne wady. Przełożenie felg przód/tył nie da zbyt dużo. Miałem kiedyś bicie nowej opony (wada fabryczna) Continental PremiumContact6 2017. Pomimo wyważenia z testem drogowym i założenia opony na tył były odczuwalne minimalne wibracje na kierownicy (maszyna wykryła wadę opony) - takie zauważalne jedynie sprawnym i wrażliwym okiem. Ważne jest także ułożenie opony względem felgi - przesunięcie. Czy wulkanizator to robił? Poczytaj o zjawisku road force balance.


Generalnie w ciągu dwóch lat miałem problem z nowymi letnimi Continental - wada fabryczna, teraz odesłane gwarancyjne opony mają wadę ale mniejszą i da się jeździć. Zimowe Hankook nowe także wada fabryczna. Wymieniony nowy komplet i znowu wada ale tak samo jak poprzednio - da się jeździć. Na zwykłej maszynie nie było tego widać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.