Skocz do zawartości

N62B44 obniżenie temp pracy silnika wymiana termostatu


milan00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych informacji na temat zmiany temperatury pracy silnika na niższą, a wiem, że ludzie takie zabiegi w tych motorach wykonują. Chciałbym zmienić termostat tak aby silnika pracował w zakresie temperatur 85-90 stopni zamiast standardowych 105+. Z tego co mi się wydaje wymiana samego termostatu nie pomoże, będzie trzeba kompem edytować odpowiednie wpisy. Czy ktoś może dokonywał już takich zmian i jest w stanie podpowiedzieć jak to zrobić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Uszczelniacze zamienne Reinz'a, Goetze czy Elringa są z wysokotemperaturowego silikonu. Nie trzeba zmieniać termostatu.

Mam zestaw do wymiany uszczelniaczy - nie trzeba ściągać głowicy ani wałków. Prosta procedura: https://www.olx.pl/oferta/bmw-n62-v8-uszczelniacze-zaworowe-narzedzia-wypozyczanie-wymiana-CID619-IDyVbia.html

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Piękna robota!

Ale nie uślizgiwały Ci się tależyki sprężyn?

Jak zakładałeś zamki zaworowe bez tego dedykowanego przyrządu? I ile to trwało, bo mi z przyrządem jakieś 15 sekund...

Jak Ci szło zdejmowanie starych, zaspawanych uszczelniaczy? Ja specjalnie kupiłem dedykowane szczypce do N62, bo często i 15min traciłem, a ze szczypcami w 1min się zwykle wyrabiam...

Polecam linę zamiast sprężonego powietrza - bezpieczniejsze i szybsze! :cool2:


Ale i tak jestem pod wrażeniem... Moje narzędzia z wysyłką, cłem i VAT'em wychodzą około 6000pln...

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie mowilem i jest pokazane szczypce kupilem w castoramie za pare zlotych te klucze jak obcialem to kontowka lekko zebralem pod katem zeby sie nie slizgało potem nakretka przyspawana i tyle.zamki wyciagalem srubokretem namagnesowanym a zakladalem dodatkowo na smarze.no szybko to nie bylo tez to po pracy robilem i nie spieszylo mi sie nie ma to jak profesionalne narzednia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Hej, ja mam termostat założony w 545i na 95 stopni zamiast 105 stopni i oprócz tego, że raz na jakieś kilka miesięcy się mi check engine zapali z tego powodu, że otwarty poniżej nominalnej temperatury to wszystko jest ok. A jest opcja aby to jakoś zakodować czyli zmienić temperaturę otwarcia na kompie z 105 na 95?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.