Skocz do zawartości

PROBLEM z odpaleniem po mrozach BMW e60 520d


BMWe60_MONACOBLAU

Rekomendowane odpowiedzi

nowy akumulator założony


żadnych problemów już nie ma


dzięki za wszystkie sugestie

 

Obyś przedwcześnie nie dziękował i zaraz znów pojawiał się, że problem jest dalej jak ostatnio. Poza tym napisałbyś dla innych co zrobiłeś tj. czy wstawiłeś aku o tych samych parametrach czy o innych i czy w ogóle zrobiłeś procedurę adaptacji nowego etc. bo jak nie to nie zdziw się jak pojawisz się tu ponownie jak zakodować aku bo wariuje wszystko, nawet nie odpisałeś czy podpinałeś auto do diagnozy - ot tak mała uwaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do e60 nie ma potrzeby robić adaptacji

 

Skoro tak twierdzisz to powodzenia :cool2:

a tu takie krótkie info http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NX31-EUR-11-2007-E60N-BMW-520d&diagId=61_1742

Poza tym ja wiem co się działo bez adaptacji już nie mówiąc o zmianie parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nawet nie sprawdziłeś jaki akumulator jest zakodowany, bo jeśli w systemie masz akumulator AGM a wsadziłeś zwykły to za jakiś czas będziesz miał po nowym akumulatorze bo alternator będzie go ładował za wysokim prądem. Ja miałem E60 520d z 2008 r. i fabrycznie był wsadzony AGM 80AH tak że u Ciebie też mógł być taki. A co do rejestracji (adaptacji) nowego akumulatora to wszystkie materiały od inżynierów z BMW ogólnie dostępne dla każdego mówią że jest to wymagane bo jeśli się tego nie zrobi to nowy akumulator na początku będzie ładowany takim samym prądem jak stary czyli będzie przeładowywany co skróci jego żywotność i mogą pojawić się problemy z elektroniką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.