Skocz do zawartości

[E60/E61] 525i Mega wyciek oleju.


RAIZOR

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o jakieś sugestie, pomoc... cokolwiek.

W aucie nie ubywało jak dotąd oleju. Przez 3 ostatnie dni samochód stał nieużywany. Dziś odpalam auto... Komunikat na czerwono o niskim stanie oleju. Sprawdzam bagnet, a tam susza. Zaglądam pod auto, a tam cały olej. Podlewarowałem go. Jedynie co zdołałem z tej pozycji sprawdzić przez klapkę dostępu do spustu oleju to że wyciek jakiś jest po stronie kierowcy. Pytanie co, że zleciał cały olej z silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mogła zamarznąć, wyciekać może spod podstawy filtra oleju lub o-ringu rurki bagnetu, to jest po stronie kierowcy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam że ta awaria nastąpiła już w ostatni dzień, poprzedzający postój pojazdu.

Diagnozę zacząłbym od sprawdzenia przewodu olejowego Vanosa, następnie podstawa filtra oleju, oring rurki bagnetu, czujnik oleju w misce.

Zamarznięta odma podczas jazdy, spowodowałaby zbyt wysokie ciśnienie, przez co ucierpiałby najsłabszy uszczelniacz w silniku.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 procent odma zamarzła a dokładnie ta maź co się zbiera jak się robi tylko krótkie odcinki w zimie. np do pracy 5 km w odmie jest gumka ze sprężynką i niestety lodu nie upcha. U mnie przy -20 poszedł olej uszczelką pod głowicą remont silnika 5 tyś :duh: to było w e39 ale silnik m54b25.

Teraz pilnuje jak pod korkiem oleju zaczyna się to gówno zbierać to robię dłuższą trasę i znika no i odmę co 30 tyś zmieniam teraz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Autko zrobione. Wywaliło odme. Przy okazji wyczyszczona przepustnica. Wymieniona uszczelka pod podstawą filtra oleju, olej, filtr, uszczelka pod miską olejową i czujnikiem oleju w misce, wyczyszczona miska olejowa. Auto po tych zabiegach działa o niebo lepiej. Reakcja na gaz jest natychmiastowa, praca silnika jest bardzo gładka.

Wymieniajcie w swoich autkach rzeczy na czas, a odwdzięczą się przyjemnością z jazdy. Ja odwlekłem wymianę odmy i skończyło się podwójnymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.